A második világháború végének egyik legnagyobb hatású fotóján egy zokogó, német egyenruhás, alig kamasz fiú látható. A kép készítésének körülményei ellentmondásosak.
Tudományos céllal készült a fotó a malibui tengerpartról, melyre véletlenül rákerült egy hollywoodi legenda háza. Az ügyből botrány kerekedett, és innét kapta a nevét egy internetes jelenség.
A világ egyik legikonikusabb poszterét a feminizmus is zászlajára tűzte, de hosszú évtizedeken át senki sem tudta, ki állt modellt a híres képhez.
Magyarország egyik legemlékezetesebb balesete 1962-ben történt, amikor egy elszabadult vonatkocsi „kiszaladt” a Nyugati pályaudvarról a Körútra.
Amerika leghíresebb fotográfus párosa készített portrét az országba látogató Kossuth Lajosról 1852-ben.
A fotótörténet egyik legikonikusabb színészportréja a 24 évesen elhunyt legendáról, James Deanről készült.
Miért került a világ (valószínűleg) legdrágább fényképe mai áron 4 milliárd forintba?
Tényleg földönkívüli alak látható a kislány háta mögött a világ egyik legrejtélyesebb fotóján, vagy nagyon is e világi a magyarázat?
Az egyik első és legkiválóbb női fotóriporter zseniális szociofotója az „amerikai álom” eszményképét figurázza ki kíméletlen módon.
1965-ben elsőként nyert rangos nemzetközi díjat magyar fotós alkotása, a kép készítőjét, Fejes Lászlót mégis eltiltották a publikálástól.
Országos szenzációvá lett, amikor két angol lány tündéreket kapott lencsevégre az 1910-es években. A különös fotóknak még Arthur Conan Doyle is bedőlt.
Tömegestül jártak az 1950-es években az amerikaiak atomrobbantásokat nézni a sivatagba. A bűn városa, Las Vegas is részben ennek köszönheti felemelkedését.
Az utolsó (ismert) európai párbajra alig több mint ötven éve került sor, amikor egy becsületében sértett francia politikus így próbált elégtételt venni.
1968. augusztus 21-én a Szovjetunió tankokkal söpörte el a „prágai tavaszt”. A csehszlovák eseményekről készült képeket titokban csempészték Nyugatra, készítőjük nevét évtizedekig elhallgatták.
Nagyzási mánia a javából: Benito Mussolini olasz diktátor lóháton magasba emeli az iszlám kardját. Valójában mind a kard, mind a fotó hamisítvány.
Sadie Pfeifer kilencévesen már egy pamutüzemben dolgozott – a róla készült fotó felhívta a világ figyelmét a gyerekmunkások embertelen körülményeire.
Nemzetközi botrányt robbantott ki az ezredfordulón egy kubai menekült gyerek, Elián González ügye, akit Floridában a tengerből halásztak ki.
John Gaunt fotóriporter a verandáján pihent, amikor kiáltásokat hallott az óceánpartról – nem sejtette, hamarosan családi tragédia szemtanúja lesz.
A globális felmelegedés egyértelmű bizonyítékának tekintették a csontsovány, haldokló jegesmedve sokkoló fotóját, mely letarolta a Facebookot.
Gyakran feltűnik az interneten a fotó, melyen két turbános óriás fog közre egy hozzájuk képest törpe termetű alakot. Utánajártunk a fotó eredetének.
Ünnep a fronton: 1945 húsvétvasárnapján két színes bőrű amerikai katona különleges húsvéti tojásokat – tüzérségi lövegeket – küldött a németeknek.
Döbbenetes kínzásra lett figyelmes egy francia fotós a mongol sivatagban. Megörökítette a brutális látványt, de nem segített a szenvedő asszonyon.
Négy évig tervezték, mégis országos káoszt idézett elő, amikor Svédország 1967-ben egyetlen éjszaka alatt állt át a jobb oldali közlekedésre.
A Pulitzer-díjas kép különleges helyzetben készült, és erősen félreérthető, azonban egyáltalán nem szerelmes, hanem életmentő gesztust ábrázol.
Te is gyűjtötted a kosárlabdás kártyákat gyerekként? Nem is sejtenéd, hogy az egyik kártyán egy szüleiket hidegvérrel kivégző, hírhedt gyilkos testvérpár is szerepel.
Három napon át haldoklott a kolumbiai lány, aki a városát sújtó vulkánkitörés miatt háza romjai közé szorult. A róla készült fotó nagy vitát generált.
Jean-Bédel Bokassa, a Közép-afrikai Köztársaság diktátora úgy döntött, császárrá koronáztatja magát – a megalomán ceremónia csődbe vitte országát.
Ez a látszólag kedves fotó horrorisztikus történetet takar: a képen látható autóban nem sokkal a felvétel készítése után 200 kilogramm súlyú pokolgép robbant fel.
A hosszútávfutás egykor tiltott dolog volt a nők számára, 1967-ben egy fiatal atléta, Kathrine Swtizer azonban úgy döntött, ledönti a sztereotípiákat.
Hogyan vált egy tojás az Instagram legnépszerűbb fotójává és internetes sztárrá?
A National Geographic által 1987 legemlékezetesebb fotójának választott felvétel egy 23 órán át tartó lengyel szívátültetés után készült.
Rövid szünet a hidegháborúban: 1963 karácsonyán egy kis időre újra találkozhattak egymással a berlini fal által elválasztott családtagok.
Az 1964-ben készült híres fotó egy rasszista moteltulajdonost ábrázol, amint sósavat önt az úszómedencéjébe, hogy elüldözze az ott fürdőző feketéket.
A második világháború egyik legbrutálisabb fotóján egy 12 éves lengyel kislány szembesül nővére halálával – a felvétel ráébresztette a világot a nácik kegyetlenségére.
Diego Maradona a '86-os futballvébén vált igazi legendává: ő szerezte minden idők legszebb és legvitatottabb gólját is, méghozzá ugyanazon a meccsen.
Hamisítással vádolták a fotóriportert, akinek képén egy pár napozik szenvtelenül a spanyol tengerparton, miközben tőlük alig néhány méterre egy migráns holtteste hever.
Tényleg ez lenne az első fotó, amin halott látható? Valójában a fotótörténet első nagy átveréséről van szó, és a „hulla” maga készítette a képet.
A fiatal Hitler látható ezen a fotón, amint az első világháború kitörését ünnepli 1914-ben, vagy esetleg hamisításról lehet szó?
A vietnámi háborúból való hazatérés örömteli pillanatát ábrázolja a híres Pulitzer-díjas kép, a rajta szereplők története azonban nem volt boldog..
Egy hónappal az 1956-os forradalom leverése után a medencében feszült egymásnak a magyar és a szovjet vízilabda-válogatott.
Tényleg több ezer méter magasban teniszezik két ember az interneten terjedő hihetetlen fotón?
Az interneten terjedő fotón állítólag egy perzsa hercegnő látható, aki annyira szépnek számított, hogy 13 férfi végzett magával szerelmi bánatában. Utánajártunk, tényleg igaz-e a legenda.
Gyakran felbukkan az interneten egy különös, riasztó fotó gázmaszkot viselő, egyenruhás gyerekekről – de vajon hol készült, és mi látható valójában a képen?
Mit keresett a rettegett romániai diktátor, Nicolae Ceaușescu a Buckingham-palotában, és mit akart ellopni a királyi családtól?
Magyarország kormányzója és a náci vezér önfeledten autóznak egy nyitott tetejű luxuskocsiban – de hol és mikor készült a hírhedtté vált felvétel?
A countryzene legnagyobb legendája igen feldühödött – de vajon kinek és miért mutatta fel a középső ujját az ikonikus képen?
Saját biztonsága érdekében nem vállalta nevét a Pulitzer-díjas kép készítője, mely leleplezte Khomeini ajatollah gárdistáinak brutalitását.
A világ egyik leghíresebb szociofotóján szereplő hajléktalan anya kiléte 40 évig rejtély maradt.
H. S. Wong kínai fotóriporter döbbenetes képet készített Sanghaj bombázásáról – a japánok busás vérdíj kitűzésével vettek elégtételt.
Annie Leibovitz legendás címlapfotója botrányt kavart, és átalakította a közönség várandóssággal és anyasággal kapcsolatos gondolkodását.
Csak 60 évvel később derült ki az igazság minden idők leghíresebb szörnyfotójáról.
A holokauszt gyermekáldozatainak jelképévé vált a 7-8 éves varsói kisfiú, aki megadja magát, miközben egy német tiszt fegyvert szegez rá.
A magyar szociofotózás úttörője, Kálmán Kata készítette a híressé vált képet, melynek szereplője, a 4 éves Varga Laci egy fáskamrában élt családjával.
Az Abbey Road minden idők leghíresebb lemezborítója, de vajon igazak a fotóval kapcsolatos összeesküvés-elméletek?
Saigon forgalmas kereszteződésében, a nyílt színen lett öngyilkos a férfi, hogy így tiltakozzon az elnyomás ellen – egy legendás kép háttere.
Megmutatjuk, milyen az élet Budapest központjától negyedórányi autóútra.
Ki tudod találni, melyik regényre gondoltunk a kvízben? Tedd próbára magad!