
Egy fotó is elég hozzá, hogy fél órán belül a saját gyerekünkről készült kép felkerüljön a dark webre, az internet legrejtettebb bugyraiba.
A második világháború végének egyik legnagyobb hatású fotóján egy zokogó, német egyenruhás, alig kamasz fiú látható. A kép készítésének körülményei ellentmondásosak.
Ha te is megannyi helyen jártál már a világban, akkor álmodból felébresztve is tudod, melyik város hogy néz ki. De felülnézetből is rájuk ismernél?
Tudományos céllal készült a fotó a malibui tengerpartról, melyre véletlenül rákerült egy hollywoodi legenda háza. Az ügyből botrány kerekedett, és innét kapta a nevét egy internetes jelenség.
A világ egyik legikonikusabb poszterét a feminizmus is zászlajára tűzte, de hosszú évtizedeken át senki sem tudta, ki állt modellt a híres képhez.
A szelfik kicsit csalókák lehetnek: más fotókon nem véletlenül nézel ki másként.
Magyarország egyik legemlékezetesebb balesete 1962-ben történt, amikor egy elszabadult vonatkocsi „kiszaladt” a Nyugati pályaudvarról a Körútra.
Amerika leghíresebb fotográfus párosa készített portrét az országba látogató Kossuth Lajosról 1852-ben.
A fotótörténet egyik legikonikusabb színészportréja a 24 évesen elhunyt legendáról, James Deanről készült.
Miért került a világ (valószínűleg) legdrágább fényképe mai áron 4 milliárd forintba?
Lesd el a profi fotósok trükkjeit, hogy a vakációról sok szuper fotóval térj haza. Segítünk, hogy elégedett legyél a képeiddel és magaddal is.
Tényleg földönkívüli alak látható a kislány háta mögött a világ egyik legrejtélyesebb fotóján, vagy nagyon is e világi a magyarázat?
Az egyik első és legkiválóbb női fotóriporter zseniális szociofotója az „amerikai álom” eszményképét figurázza ki kíméletlen módon.
1965-ben elsőként nyert rangos nemzetközi díjat magyar fotós alkotása, a kép készítőjét, Fejes Lászlót mégis eltiltották a publikálástól.
Országos szenzációvá lett, amikor két angol lány tündéreket kapott lencsevégre az 1910-es években. A különös fotóknak még Arthur Conan Doyle is bedőlt.
1968. augusztus 21-én a Szovjetunió tankokkal söpörte el a „prágai tavaszt”. A csehszlovák eseményekről készült képeket titokban csempészték Nyugatra, készítőjük nevét évtizedekig elhallgatták.
Nagyzási mánia a javából: Benito Mussolini olasz diktátor lóháton magasba emeli az iszlám kardját. Valójában mind a kard, mind a fotó hamisítvány.
Van, aki ajándékba szánja, más a legjobb formáját akarja megörökíteni. A pszichológus szerint minden fotózás hátterében valamilyen szándék áll.
Sadie Pfeifer kilencévesen már egy pamutüzemben dolgozott – a róla készült fotó felhívta a világ figyelmét a gyerekmunkások embertelen körülményeire.
Nemzetközi botrányt robbantott ki az ezredfordulón egy kubai menekült gyerek, Elián González ügye, akit Floridában a tengerből halásztak ki.
John Gaunt fotóriporter a verandáján pihent, amikor kiáltásokat hallott az óceánpartról – nem sejtette, hamarosan családi tragédia szemtanúja lesz.
A globális felmelegedés egyértelmű bizonyítékának tekintették a csontsovány, haldokló jegesmedve sokkoló fotóját, mely letarolta a Facebookot.
Elhiszed, hogy valahol a világban él valaki, aki épp úgy néz ki, mint te? A fotós François Brunelle számos idegen hasonmáspárt talált már.
Gyakran feltűnik az interneten a fotó, melyen két turbános óriás fog közre egy hozzájuk képest törpe termetű alakot. Utánajártunk a fotó eredetének.
Könyvkereskedőből lett világhírű fotós Eadward Muybridge, aki hidegvérrel agyonlőtte hűtlen felesége szeretőjét.
Döbbenetes kínzásra lett figyelmes egy francia fotós a mongol sivatagban. Megörökítette a brutális látványt, de nem segített a szenvedő asszonyon.
A Pulitzer-díjas kép különleges helyzetben készült, és erősen félreérthető, azonban egyáltalán nem szerelmes, hanem életmentő gesztust ábrázol.
Három napon át haldoklott a kolumbiai lány, aki a városát sújtó vulkánkitörés miatt háza romjai közé szorult. A róla készült fotó nagy vitát generált.
Azt gondoltad volna, hogy van olyan időszak, amikor az Eiffel-tornyot is tilos lefotózni?
Jean-Bédel Bokassa, a Közép-afrikai Köztársaság diktátora úgy döntött, császárrá koronáztatja magát – a megalomán ceremónia csődbe vitte országát.
A hosszútávfutás egykor tiltott dolog volt a nők számára, 1967-ben egy fiatal atléta, Kathrine Swtizer azonban úgy döntött, ledönti a sztereotípiákat.
Hogyan vált egy tojás az Instagram legnépszerűbb fotójává és internetes sztárrá?
Egy kis nosztalgia, egy kis vidámság. Nézegessünk közösen Fortepan-fotókat fehér karácsonyokról!
Az 1964-ben készült híres fotó egy rasszista moteltulajdonost ábrázol, amint sósavat önt az úszómedencéjébe, hogy elüldözze az ott fürdőző feketéket.
Anya fotóz, a család pózol: de őt ki örökíti meg?
A viktoriánus korban az sem volt ritka, hogy az egyetlen fotón, amely egy családról készült, volt egy halott.
Hamisítással vádolták a fotóriportert, akinek képén egy pár napozik szenvtelenül a spanyol tengerparton, miközben tőlük alig néhány méterre egy migráns holtteste hever.
Tényleg ez lenne az első fotó, amin halott látható? Valójában a fotótörténet első nagy átveréséről van szó, és a „hulla” maga készítette a képet.
A fiatal Hitler látható ezen a fotón, amint az első világháború kitörését ünnepli 1914-ben, vagy esetleg hamisításról lehet szó?
A vietnámi háborúból való hazatérés örömteli pillanatát ábrázolja a híres Pulitzer-díjas kép, a rajta szereplők története azonban nem volt boldog..
Egy hónappal az 1956-os forradalom leverése után a medencében feszült egymásnak a magyar és a szovjet vízilabda-válogatott.
Az interneten terjedő fotón állítólag egy perzsa hercegnő látható, aki annyira szépnek számított, hogy 13 férfi végzett magával szerelmi bánatában. Utánajártunk, tényleg igaz-e a legenda.