Egyszerre gyönyörű és félelmetes is a Spitzbergák hosszú sötétségbe burkolózó sarki tele. Kattints a galériára a képekért!
Sokba fájhat egy-egy illetéktelen fotó annak, aki készíti, ugyanis sérelemdíj is járhat miattuk.
A híres, régi magyar színészeket biztosan te is ismered, de vajon a nevük is dereng még? Mutasd meg kvízünkben!
Olyan ez, mint amikor a fiókodban találsz régi fotókat, csak itt nem biztos, hogy minden név is beugrik az arcok mellé.
A tudatos internethasználat tanulható, ezzel pedig csökkenthető a visszaélések száma. Ha mégis megtörténik, ezt kell tenni.
Nincs más dolgod, mint felismerni a kvízben szereplő fotók közül, hogy melyik filmből származik a jelenet.
A régi fotóért cserében értékes nyereményt kaphatsz egy pályázat keretében.
Nánási Pál szerint a félelmekkel ellentétben az új technológia sokkal inkább az előnyünket szolgálja, ha ügyesen használjuk.
Jogvédők figyelmeztetnek ártatlan fényképeiddel kapcsolatban, de sosem találnád ki, kinek a jogait sérted.
Kicsik és nagyok kedvencei voltak a vurstlik és a vidámparkok: nézegess hangulatos múlt századi fotókat!
Végre néhány változtatás a Facebook-felhasználók életében, amelyektől tényleg könnyebben mennek a dolgok.
Most egy tavaly készült fotóról állítják azt, hogy szerkesztés nyomai látszanak rajta.
Ez az ételfotós kvíz tartogat kihívásokat is, de pont ezért érdemes belevágni!
A budapesti taxistörténelem többről is szól, mint az 1990-es blokádról: képeink a szocialista éra idejéről mesélnek.
A szerelem örök érzés, fotókon pedig így örökítették meg a szocializmus évtizedeiben!
A lakberendezés a szocializmus idején is izgalomban tartotta az embereket, csak épp a lehetőségek voltak még mások.
Mennyire volt más a szocializmus idején a szórakozás, mint ma? Ezek a fotók elárulják!
Három közösségi platformot is érintő változást jelentett be a Meta, amely során nagyobb biztonságban lehetnek a saját tartalmaink a Facebookon.
A Facebookon nagyon ment annak a fánknak a fotója, amelyet 17 éve őrizget tulajdonosa.
Szelfit lőni és megosztani a fotót az Instán ma már mindennapos. De vajon tényleg narcisztikusak vagyunk, ha gyakran tesszük? Pszichológus válaszol.
Ronda karácsonyi pulcsikról készült fényképes összeállításunkból akár még az is kiderülhet, hogy nem is olyan ronda, amit annak hívunk.
Nézd meg a fotókat, és találd ki, képzeletben a világ melyik városába utazunk el!
A Google újdonsága szinte minden felhasználót érint.
Sztálinista technikákat idéz a legújabb Google-termék egyik funkciója.
Sztálin a fotókon nemcsak saját magát alakíttatta át, hanem azt is, kit láthatunk mellette – vagy pontosabban: kit nem.
Egy fotó is elég hozzá, hogy fél órán belül a saját gyerekünkről készült kép felkerüljön a dark webre, az internet legrejtettebb bugyraiba.
A második világháború végének egyik legnagyobb hatású fotóján egy zokogó, német egyenruhás, alig kamasz fiú látható. A kép készítésének körülményei ellentmondásosak.
Ha te is megannyi helyen jártál már a világban, akkor álmodból felébresztve is tudod, melyik város hogy néz ki. De felülnézetből is rájuk ismernél?
Tudományos céllal készült a fotó a malibui tengerpartról, melyre véletlenül rákerült egy hollywoodi legenda háza. Az ügyből botrány kerekedett, és innét kapta a nevét egy internetes jelenség.
A világ egyik legikonikusabb poszterét a feminizmus is zászlajára tűzte, de hosszú évtizedeken át senki sem tudta, ki állt modellt a híres képhez.
A szelfik kicsit csalókák lehetnek: más fotókon nem véletlenül nézel ki másként.
Magyarország egyik legemlékezetesebb balesete 1962-ben történt, amikor egy elszabadult vonatkocsi „kiszaladt” a Nyugati pályaudvarról a Körútra.
Amerika leghíresebb fotográfus párosa készített portrét az országba látogató Kossuth Lajosról 1852-ben.
A fotótörténet egyik legikonikusabb színészportréja a 24 évesen elhunyt legendáról, James Deanről készült.
Miért került a világ (valószínűleg) legdrágább fényképe mai áron 4 milliárd forintba?
Lesd el a profi fotósok trükkjeit, hogy a vakációról sok szuper fotóval térj haza. Segítünk, hogy elégedett legyél a képeiddel és magaddal is.
Tényleg földönkívüli alak látható a kislány háta mögött a világ egyik legrejtélyesebb fotóján, vagy nagyon is e világi a magyarázat?
Az egyik első és legkiválóbb női fotóriporter zseniális szociofotója az „amerikai álom” eszményképét figurázza ki kíméletlen módon.
1965-ben elsőként nyert rangos nemzetközi díjat magyar fotós alkotása, a kép készítőjét, Fejes Lászlót mégis eltiltották a publikálástól.
Országos szenzációvá lett, amikor két angol lány tündéreket kapott lencsevégre az 1910-es években. A különös fotóknak még Arthur Conan Doyle is bedőlt.
1968. augusztus 21-én a Szovjetunió tankokkal söpörte el a „prágai tavaszt”. A csehszlovák eseményekről készült képeket titokban csempészték Nyugatra, készítőjük nevét évtizedekig elhallgatták.
Nagyzási mánia a javából: Benito Mussolini olasz diktátor lóháton magasba emeli az iszlám kardját. Valójában mind a kard, mind a fotó hamisítvány.
Van, aki ajándékba szánja, más a legjobb formáját akarja megörökíteni. A pszichológus szerint minden fotózás hátterében valamilyen szándék áll.
Sadie Pfeifer kilencévesen már egy pamutüzemben dolgozott – a róla készült fotó felhívta a világ figyelmét a gyerekmunkások embertelen körülményeire.
Nemzetközi botrányt robbantott ki az ezredfordulón egy kubai menekült gyerek, Elián González ügye, akit Floridában a tengerből halásztak ki.
John Gaunt fotóriporter a verandáján pihent, amikor kiáltásokat hallott az óceánpartról – nem sejtette, hamarosan családi tragédia szemtanúja lesz.
A globális felmelegedés egyértelmű bizonyítékának tekintették a csontsovány, haldokló jegesmedve sokkoló fotóját, mely letarolta a Facebookot.
Elhiszed, hogy valahol a világban él valaki, aki épp úgy néz ki, mint te? A fotós François Brunelle számos idegen hasonmáspárt talált már.
Gyakran feltűnik az interneten a fotó, melyen két turbános óriás fog közre egy hozzájuk képest törpe termetű alakot. Utánajártunk a fotó eredetének.
Könyvkereskedőből lett világhírű fotós Eadward Muybridge, aki hidegvérrel agyonlőtte hűtlen felesége szeretőjét.
Döbbenetes kínzásra lett figyelmes egy francia fotós a mongol sivatagban. Megörökítette a brutális látványt, de nem segített a szenvedő asszonyon.
A Pulitzer-díjas kép különleges helyzetben készült, és erősen félreérthető, azonban egyáltalán nem szerelmes, hanem életmentő gesztust ábrázol.
A The Guardian válogatása.
Három napon át haldoklott a kolumbiai lány, aki a városát sújtó vulkánkitörés miatt háza romjai közé szorult. A róla készült fotó nagy vitát generált.
Azt gondoltad volna, hogy van olyan időszak, amikor az Eiffel-tornyot is tilos lefotózni?
Jean-Bédel Bokassa, a Közép-afrikai Köztársaság diktátora úgy döntött, császárrá koronáztatja magát – a megalomán ceremónia csődbe vitte országát.
A hosszútávfutás egykor tiltott dolog volt a nők számára, 1967-ben egy fiatal atléta, Kathrine Swtizer azonban úgy döntött, ledönti a sztereotípiákat.
Hogyan vált egy tojás az Instagram legnépszerűbb fotójává és internetes sztárrá?
Egy kis nosztalgia, egy kis vidámság. Nézegessünk közösen Fortepan-fotókat fehér karácsonyokról!
Az 1964-ben készült híres fotó egy rasszista moteltulajdonost ábrázol, amint sósavat önt az úszómedencéjébe, hogy elüldözze az ott fürdőző feketéket.
2 vármegye széllökések, 10 pedig havazás miatt érintett: a hó mennyisége jelentős lehet.
A trükk legális, de vannak feltételei: így lesz olcsóbb a fűtés.