Már a Barbie babák is programozni tanítanak!
A négy különböző bőr- és hajszínben kapható robotprogramozó Barbie mellett zenész és méhész babákkal is előállt a játék gyártója.
A négy különböző bőr- és hajszínben kapható robotprogramozó Barbie mellett zenész és méhész babákkal is előállt a játék gyártója.
A gyerekek előtt elég volt csak bedobni a fürdőruhát, a törülközőt, a naptejet, és már indulhattam is a strandra. Ma viszont már egy utazótáskára van szükség, amikor a kétévessel és a négyévessel strandolni megyek.
Most nem a sima kakaóporról lesz szó, hanem a nyers kakaóról, ami valóságos superfood, gyerekeknek is adható, de csak kétéves kor felett javasolt. Kedvenc gasztrobloggerünk a nyers kakaó nyomába eredt.
Unod már az épített strandokat, a Balatont és a Velencei-tavat? Összegyűjtöttünk öt természetes fürdőhelyet, ahol az egész család jól érezheti magát a nyári hőségben.
Sok szülő számára az este egy rettegett napszak, amikor a gyerek mindent megpróbál, hogy minél jobban kitolja a lámpaoltást. Íme néhány tanács, melyek segíthetik az ellazulást, és így meggyorsíthatják az elalvást.
A kajszi nagyon jó csatnikba, paradicsomlevesbe és grillszószokhoz adva, de a rizzsel is szuper párost alkot és a baba is imádni fogja.
Mit örökölhet tőlünk gyermekünk? A géneknek köszönhetően az utódunkban nem csak a saját vonásainkat fedezhetjük fel, de akár a nagyszülők, dédszülők tulajdonságait is.
Olyan dolgokra is jut idő ilyenkor, amelyeket máskor csak kapkodva vagy egyáltalán nem mernek bevállalni a dolgos anyukák. A szunyókálás mondjuk nem feltétlenül ilyen tevékenység.
A külföldi utazásokkal járó hosszú egy helyben ülés a gyerekeknek nem az erőssége, muszáj őket valamivel lefoglalni. Adunk néhány tippet, hogy miket érdemes kipróbálni, ha szeretnél túllépni a tabletes-telefonos mesenézésen.
Meg persze az egész családdal is. Kedvenc gasztrobloggerünk alaposan körbejárta a vadhús témáját, és még egy szuper receptet is hozott. Nézd meg te is, miért érdemes egy kis vadat vinni a konyhádba!
Négy egyszerű dolgot érdemes megtanítani nekik, hogy soha ne törénjen velük szörnyűség. A puszilkodás például egyáltalán nem kötelező.
A Down Alapítvány korai fejlesztő központját választották nyertesnek a vásárlók az IKEA Veled Közösen pályázatán. Mutatjuk, mit is jelentett nekik a felajánlás.
Alig értetek haza a kórházból a kisbabával, és máris felmerül egy csomó kérdés. Biztosan jól alszik, jól eszik, jól sír a pici? A szakértő megmondja.
Álomképünk az anyaságról legkésőbb akkor szertefoszlik, ahogy megszületik az első gyerekünk. Persze, csodálatos dolog anyának lenni, de nem csak móka és kacagás. Sokan vannak köztünk, akik viszont egészen csecsemőkoruktól kezdve egy másfajta, fájó anya-képpel rendelkeznek. A narcisztikus anyák gyerekei sosem élhették meg, milyen az anyai óvó szeretet, és ebből nehéz meggyógyulni. De nem lehetetlen.
Azt már régóta tudjuk, hogy a zene jót tesz a kismama hasában növekvő babának, de egy új kísérlet azt is megmutatta, hogy mit érdemes hallgani az aktivitáshoz. A Kis éji zenére például egészen beindultak a magzatok.
Van egy jó hírünk: a lángos, a főtt kukorica és a fagyi is mehet, csak a mértékletességre figyeljetek oda. A dietetikus tanácsai a nyári étkezésekhez.
Issi, ati, timer és athair - mind egyet jelent: apa. De milyen beceneve van az anyának?
A világon két percenként meghal egy nő méhnyakrákban, mégis nagy az ellenállás a HPV elleni vakcinával szemben. Magyarországon a most véget ért tanévben tízezer szülő döntött úgy, hogy nem adatja be a lányának az ingyenes oltást. Tényleg veszélyes lenne a vakcina?
Nekem ne mondja senki, hogy a jegy nem számít. Meg a bizonyítvány nem számít. Dehogynem, ha nem akarom, hogy majd éhen haljon a gyerek!
Országszerte izgalmas rendezvényekkel várják a látogatókat június 23-án, a Múzeumok Éjszakáján. Összegyűjtöttük a legérdekesebb gyerekprogramokat kínáló budapesti helyszíneket.
Hiába tűnik logikusnak valamilyen büntetéssel reagálni a szüleiket semmibe vevő, goromba gyerekek viselkedésére, még ronthat is a helyzeten, ha így próbáljuk megoldani a helyzetet.
Menzareform gyerekszemmel, avagy a közétkeztetési verseny gyerekzsűrijével beszélgettünk.
Az első találkozás az örökbefogadás legnehezebb pillanata. Így lehet mégis jó!
Sokat árt az újdonsült apáknak, ha a párjuk megjegyzéseket tesz arra, hogy hogyan bánnak a kisbabával.
Az elfoglalt brit szülők nem érnek rá szobatisztaságra nevelni a gyereküket, akik így még az iskolában is küzdenek a vécéhasználattal. Sokan rendesen beszélni sem tudnak, amikor 4 évesen elkezdik az iskolát.