
Szomorú képeket érkeztek a Mississippin végigsöprő tornádó túlélőiről, akik letaglózva ülnek házaik romjai között.
Vizsgálatok igazolják, hogy a tavaszi óraátállítás olyan súlyos következményekkel is járhat, melyek akár emberéleteket is követelhetnek.
A túlélés záloga az atombunker lenne, de az csak nagyon keveseknek adatik meg. Ám még így sem vagyunk teljesen esélytelenek.
Biztos, hogy tudod, mi a megfelelő teendő ezekben a vészhelyzetekben?
Három napon át haldoklott a kolumbiai lány, aki a városát sújtó vulkánkitörés miatt háza romjai közé szorult. A róla készült fotó nagy vitát generált.
Két hete történt a földrengés, amelynek túlélőit eddig megfeszített munkában keresték, többek közt magyar szakemberek is.
Speciális mentőkutyákkal keresték Törökországban a földrengés túlélőit a Pest Megyei Kutató-Mentő Szolgálat munkatársai.
Három nap alatt kétszer is ki kellett menteni egy szír édesanyát és gyermekét a földrengés által sújtott otthonukból.
Fel lehet készülni egy olyan mértékű természeti katasztrófára, mint ami február 6-án a török–szír határvidéket sújtotta?
Az elsüllyeszthetetlennek becézett ír nővér, Violet Jessop 5 éven belül három hajó katasztrófáját élte túl csodával határos módon, köztük a Titanicét.
A híres hollywoodi sztár egy vihar miatt tűnt el már 6 napja, kérdéses, megtalálják-e élve.
Egy hihetetlen túlélés története: a 17 éves Juliane Koepcke háromezer métert zuhant, majd 11 napon keresztül vándorolt magányosan a perui dzsungelben.
1903-ban a hatalmas Párisi Nagy Áruházat bekebelezte a tűz, a bent rekedt emberek pedig, más választás nem lévén, az emeleti ablakokból ugrottak ki.
A természet és a világűr szépséges, titokzatos és egyben félelmetes is – különösen, ha belegondolunk, hogy mire képesek ezek az erők.
A szándékos emberi károkozás teljesen nem küszöbölhető ki, de a repülőgépek ilyen katasztrófáinak elkerüléséért sokat tesznek a légitársaságok.
Tócsává szűkülő tavak, kicserepesedett mederfenék, csökkenő vízállás – a brutális aszály miatt előfordulhat, hogy egyes tavaink teljesen eltűnnek.
Nyaralóhelyet keresel? Ezeket inkább csak távolról, a mellékelt videókon nézd meg, hacsak nem szereted az életveszélyes körülményeket.
Tudod, pontosan mi történt 1986-ban Csernobilban? És azt, hogy ma is radioaktív por kavarog a közeli erdőkben?
Az 1975-ös légi szerencsétlenség körülményeit meglehetősen felületesen vizsgálták ki, így a mai napig nem egyértelmű, mi okozhatta a katasztrófát.
Ezt tedd, ha beüt a krach: útmutató katasztrófahelyzetekhez.