
Egy hamis orvosi diplomával dolgozó orvost és 3 másik embert tartóztattak le, miután egy 45 éves férfi meghalt egy műtét következtében.
Farkast és medvét is egyre gyakrabban észlelnek magyarországi területeken.
Cseke Enikő 22 éve tanít kórházpedagógusként. Négy évvel ezelőtt megingott, úgy érezte, abbahagyja. Aztán történt valami…
A gyógyulás hosszát és a pszichés állapotot is befolyásolhatja, mit viselünk a kórházban.
A világ egyik legfélelmetesebb kórházaként tartják számon Nagy-Britannia egykori legnagyobb elmegyógyintézetét. Sötét titkok okozták a vesztét.
Tömges megbetegedésekre számítanak az egészségügyben, ráadásul a legsérülékenyebbek körében.
A fiatal nő mellkasi fájdalmai miatt ment orvoshoz, ahol megnyugtatták: csak szorong. Az édesanya nem sokkal később szívrohamot kapott.
A melbourne-i kisfiú gyötrelmes fájdalomra panaszkodott, de az orvosok csak azután vették komolyan, hogy ritka betegsége megbénította.
Kossuth Lajos legfiatalabb húga, Kossuth Zsuzsanna a szabadságharc idején országos főápolóként segítette a magyar szabadság ügyét.
Lakókörnyezetünk berendezése befolyásolhatja fizikai jóllétünket is, ily módon képesek vagyunk csökkenteni a betegségek kellemetlen tüneteit.
Az otthon ápolás egyik legfontosabb alapja a betegágy, ami közel 300 ezer forintba kerül, ezért kevesen engedhetik meg maguknak.
Ez a kamasz lány orvoshoz fordult fájdalmaival, de ott nem derült ki, hogy rák áll a háttérben.
Az orvosi ellátás nagy változására sokan vártak már.
A Kórházdekor csapata már 3 éve dolgozik azért, hogy a gyerekosztályok, rendelők sivár falát szebbé, barátságosabbá tegye. Jár nekik a támogatás!
Idősebb rokonaim mind ugyanazon a véleményen voltak: ne menjek be hozzá a kórházba, mert csak megviselne. Hál’ istennek nem hallgattam rájuk.
A műtéteket mindenféle érzéstelenítés nélkül végezték el csecsemőkön: azt hitték, jó ez így.
Életmentő műtéten van túl, és most a kórházból ő szórakoztatja aggódó ismerőseit.
Tényleg kivetette magából a társadalom a leprás betegeket a középkorban? Mennyi igaz a közismert klisékből?
A grafikus-operatőr a Díványnak mesélte el, hogyan élt túl várandósan koronavírust, autóbalesetet és tüdővérzést, ami végül első kötetét ihlette.
Egy nővért kérdeztünk arról, ő hogyan találkozik az elmúlással.
A halál témáját körbejáró cikksorozatunk első részében egy belgyógyász beszél arról, milyennek látja azt, ahogyan az élettől kórházban búcsúzunk.
Csönd van az osztályon, csak néha hallatszódik a lift vagy a nővérhívó pittyegése, vagy jelzi a zörgős ágy, hogy megint visznek valakit a műtőbe.
A leukémia sajnos nem válogat: a 34 éves magyar lány Amerikában került kórházba egy éve, pár nappal karácsony előtt.