A torinói lepel történetét és eredetét számos máig tisztázatlan legenda övezi.
Az uralkodónők, akik tényleg habzsolták az életet.
A New Yorkban lévő szobor az USA egyik legismertebb szimbóluma annak ellenére, hogy az alkotásnak semmi köze Amerikához.
Az egykori gyarmatbirodalomra deportálta politikai ellenfeleit a diktátor, aki kutyákkal őriztette a foglyokat.
Ma már világszerte a Braille-módszerrel tanítják meg a vakokat és a gyengénlátókat írni és olvasni.
Rajonganak a turisták azért a szigetért, amelyen ma a világ legkisebb börtöne is áll. Ha megismered a történetét, tudni fogod, miért.
Nehéz elképzelni a világ egyik legszebb kastélyáról, hogy egykor a nemesek bűzzel árasztották el az egészet.
A kilencvenes évek egyik legismertebb fotója készült itt, a világ legfélelmetesebb világítótornyánál.
A világtörténelem eddig legrövidebb ideig uralkodó királya mindössze 20 percig állt az országa élén, de közvetlen utódjának is csak 5 nap jutott.
Azt gondolnánk, hogy a Párizsban megrendezésre kerülő XXXIII. nyári olimpia a legnépszerűbb sportesemény idén. Ez közel sem biztos.
Sokak szerint a Napkirály a gyermekkori traumái lett olyan felnőtt és uralkodó, amilyen.
Egyesek szerint számos jel arra utal, hogy veszélyben lehet az idei párizsi olimpia megrendezése.
A szeretettel teli, biztonságos és takaros kis településen nem akármilyen körülményeket teremtettek a betegeknek.
Beépített ügynökök, nukleáris fegyverek és tapadóaknák – kémfilmbe illő akciót hajtottak végre a franciák a Greenpeace hajója ellen 1985-ben.
A második világháború után indult a lekvármárka története, de alapítói valami egész szokatlant tettek a nagy világégés ideje alatt.
Vajon mi volt ennyire vonzó a veszélyes anyagban?
A Nyugat-Afrikába, Csádba indított francia Voulet–Chanoine gyarmatosító expedíció hamar szörnyű fosztogatássá fajult, katonai vezetéssel.
Gondoltad volna, hogy egy dúsgazdag, gyönyörű, szőke nő is lehet háborús hős? Ha nem, ismerd meg Mary Jayne Gold történetét!
Egy könyvtár ma nyit újra, mert korábban a nyilvános olvasóhelyiségeiben szaporodtak el az élősködők.
Az orosz cár akadályozta meg, hogy a britek és a franciák beavatkozzanak az amerikai polgárháborúba, és ezzel világméretű konfliktus robbanjon ki.
A nyugat-európai országok mind kedveltek a turisták körében. Ám van egy, amely évek óta listavezető a világjárók körében. Vajon melyik lehet az?
A valóságon alapul a Napóleon-film előzetesében látható a képsor? A francia császár tényleg ágyúval lőtte az egyiptomi piramisok tetejét? Mi a helyzet a szfinx orrával?
A franciák nemzeti ünnepe július 14-e, amikor a párizsi tömeg elfoglalta a zsarnokság börtönének tartott Bastille-t. De tényleg az önkény miatt rohanták meg a hírhedt börtönerődöt?
A magyar politika legfelsőbb szintjeit is érintette az 1925-ben kirobbant frankhamisítási botrány, melynek elkövetői Trianon miatt akartak bosszút állni.
Az utolsó (ismert) európai párbajra alig több mint ötven éve került sor, amikor egy becsületében sértett francia politikus így próbált elégtételt venni.
VI. (Őrült) Károly 35 évig uralkodott Franciaországban, folyamatosan kiújuló elmebetegsége azonban súlyos válságba sodorta népét.
Marthe Richard az első és a második világháborúban is szolgálta hazáját, Franciaországot, mégis alig ismerik a nevét.
Az ál-Párizzsal fontos célja volt a franciáknak: ezért készítették el.
A Szajnából halászták ki egy csinos párizsi kamasz lány holttestét, akit arca posztumusz tett híressé és divatikonná.
A francia íróóriás, Victor Hugo nemcsak irodalmi remekműveiről, de kicsapongó szerelmi életéről is ismert volt a kortársak körében.
Clémentine Delait, egy kisvárosi pék felesége fogadásból növesztett dús arcszőrzetet, végül ő lett korának leghíresebb szakállas nője.
XIV. Lajos lánya volt a titokzatos Louise Marie-Thérèse nővér? Az is lehetséges, hogy a királyné lépett félre kis termetű afrikai szolgálójával.
Időutazás vagy szellemjárás? Tényleg Marie Antoinette királynét és kíséretét látta két tanult, előkelő angol hölgy versailles-i látogatása során?
A világ kedves, néma bohócként ismerte meg a pantomimes sztár, Marcel Marceau alakját, aki a holokauszt idején több száz zsidó gyereket menekített ki a megszállt Franciaországból.
Az előkelő származású Marguerite de La Rocque-ot törvénytelen szerelme miatt száműzték egy lakatlan szigetre, ahol két éven át küzdött a túlélésért.
Gyilkosság vagy kettős öngyilkosság? Max Linder, a sármos némafilmsztár és felesége halálának körülményeit máig nem sikerült tisztázni.
Blanche Monnier rangon alul kívánt házasodni, ezért családja egy padlásszobába zárta, és az ágyhoz láncolta – horrortörténet a 19. század végéről.
A százéves háború hőse, Gilles de Rais lovag kastélyában 150 gyereket mészárolt le döbbenetes kegyetlenséggel.
Anna királyné gondoskodott róla, hogy a lehető legszakszerűbb módon veszítse el szüzességét fia, az ifjú Napkirály.
Mexikó már nagyon a franciák begyében volt, amikor Lajos Fülöp király kezébe akadt egy megkárosított cukrász levele.
Potencianövelő szer okozhatta a francia államfő halálát, aki a szeretőjével folytatott légyott közben, dolgozószobájában lehelte ki lelkét.
Miért építettek titkos föld alatti bunkert a francia főváros leghíresebb műemléke alá?
Száz évig tartott a világ legvértelenebb háborúja, amely egyetlen áldozatot sem követelt.
Ritka betegségben szenvedett az az ember, akiről a híres történet hercegét mintázták.
A történészeket is foglalkoztatja a kérdés, hogy vajon miért bántak úgy a gyilkos állatokkal, mint az emberekkel a középkori Európában?
Az élet rövid, de ugyanolyan szép is, mondják.
Nem igényel nagy erőfeszítést megspórolni kéthavi számlának megfelelő összeget a rezsidből.
Ki tudod találni, melyik regényre gondoltunk a kvízben? Tedd próbára magad!