
Az önkifejezés új hulláma egyre népszerűbb a hobbik között. Ezrek versenyeznek a legjobb akvakertész díjáért.
Tudtad, hogy bizonyos tárgyakat nem szabad vízzel tisztítani? Mutatjuk, milyen károk származhatnak belőle.
Úgy érzed, egész tavasszal esik az eső? Akkor gondolj bele, ha egész további életedben ez történne…
A szénsavas vizek fogyasztásának előnyei és hátrányai is lehetnek.
Fontos a megfelelő mennyiségű folyadék elfogyasztása mindennap. De honnan tudhatjuk, ha túl sok a víz, amit naponta fogyasztunk?
Gyakran sóvárogsz üdítő után? Hiányérzeted van, ha nem kíséred le az étkezéseket egy finom bubis itallal? Lehetséges, hogy üdítőfüggő vagy.
Ha veled is előfordult már, hogy a vízcsobogás hangját hallva sürgősen egy mellékhelyiséget kellett keresned, ez a cikk neked szól.
Vajon a szénsavas víz fogyasztása jár káros hatásokkal? Utánajártunk.
Az energiaszint növelésére a kávé helyetti alternatívák is alkalmasak: ezt tedd, hogy energikusabb lehess!
Ha télen forró vízzel zuhanyozunk, megfosztjuk a bőrünket a természetes védekezőképességétől.
A vízallergiás emberek élete kiütésekkel teli kínlódás – igen, létezik allergia még vízre is!
Sok hal úszkál az édes- és a sós vizekben. Neked mennyi nehézséget okoz felismerni őket a képük alapján? Kvízünkből kiderül.
Betegen különösen fontos a folyadékbevitel, de ha átesel a ló túloldalára, az akár veszélyes is lehet.
A láb szöveteiben felhalmozódó víz nem ritka jelenség, ezért sokan nem tulajdonítanak neki jelentőséget, pedig komolyabb betegség tünete is lehet.
Nem kell napi nyolc pohár vizet meginnia mindenkinek ahhoz, hogy hidratált legyen. Ez a mennyiség túl sok és pazarlás is egy legújabb kutatás szerint.
Fontos, hogy mindig elegendő vizet fogyasszunk, de egyáltalán nem mindegy, mikor isszuk azt meg. Gyümölcs után kifejezetten nem ajánlott vizet inni.
Ihatunk-e olyan vizet, amely egy éjszakán át állt a pohárban, vagy egy felbontott műanyag palackban? Vajon megbetegedhetünk, ha állott vizet iszunk?
A legváratlanabb pillanatban hasít az estébe a gyermeki felkiáltás: „Szomjas vagyok!” De vajon miért? Miért épp akkor, amikor már aludni kellene?
Ha éhgyomorra megiszol egy pohár vizet, azzal mindenképp csak nyerhetsz! Mutatjuk, hogy mit.
Ma még talán elképzelhetetlen, hogy otthon olyan illemhelyet használjunk, amit dolgunk végeztével nem kell lehúzni. De azért erre is van megoldás.
A csapra szerelhető vízszűrő a fürdőszobában is jól jönne? Bőrgyógyász segít kideríteni!
A víz alá merülve szeretünk mókázni: vajon megdöntjük egy levegővel a saját rekordunkat? Szakértő segít, hogy növelheted hozzá a tüdőkapacitásod.
Akárhol is járunk a világban, vegyük figyelembe a helyi figyelmeztetéseket, tiltó táblákat. Az úszás ugyanis könnyen életveszélyes kalanddá válhat.
Itt van pár praktikus tipp, hogy mivel hidratálhatod magad az unalomig ismert víz helyett.
A mentőmellény és az úszást segítő eszköz funkciója egyáltalán nem ugyanaz. Csak a mentőmellény segít, ha a vízben bajba jutott nem tud úszni.
Felfújható gumimedence helyett ma már vizes játszótereken hűsölhetnek a gyerekek a meleg nyári napokon.
A víz alatti úszóverseny egyáltalán nem jó móka! A hosszas oxigénhiány ugyanis sekély vízi ájulást, majd halált is okozhat.
A uborka- és a vízfogyasztás előnyeit is sorra hangoztatják a szakemberek, de mi lesz, ha a kettőt együtt fogyasztjuk?
Nem mindegy, hogy lágy vagy kemény vízből főzik, és az sem, milyen ásványi anyagokat tartalmaz: vizes érdekességek a sörről.
Most akkor mennyit kell inni nyáron? A testsúlyod alapján segítünk kiszámolni. Érdemes tartani magad hozzá, mert az egészséged múlik rajta.