Igazán retró finomság, amit a nagymamád biztosan ezerszer elkészített, és persze ahány ház, annyiféleképpen főzték annak idején. Lehet zöldséges, gombás, lestyánnal ízesített, a lényeg, hogy csak olyasmit keverj bele, amivel szívesen találkozol majd a tányéron. Ma már nagyjából libafalatokkal tálalt fűszeres rizottóként találhatnád meg az étlapokon, de mi maradunk az eredeti névnél, és ennél a gyors elkészítésnél.

ludaskása
Hozzávalók: 3 személyre
Hozzávalók
- 1 kg libaaprólék (zúza, szív, nyak)
- 30 dkg leveszöldség apróra vágva
- 1 bögre zöldborsó
- 1 fej vöröshagyma apóra vágva
- ízlés szerint só és frissen tört bors
- 30 dkg rizs
- 2 ek. libazsír
- 1 darab friss petrezselyem apróra vágva
Elkészítés
Az aprólékot 1,5 liter vízzel öntsd fel, főzd, majd habozd le, ha szükséges. 10 perc után add hozzá a zöldségeket is, majd kis lángon főzd, amíg a hús és a zöldségek is megpuhulnak (ez a méretüktől függ). A hagymát és a zöldborsót még ne használd fel.
A levest egy kis fazékba szűrd, és főzd, amíg a leve a háromnegyedére csökken, közben a húst vágd apróbb darabokra.
Egy nagy, tapadásmentes serpenyőben a zsíron pirítsd meg a rizst, add hozzá a finomra aprított vöröshagymát és a zöldborsót. Öntsd fel a levessel, fűszerezd, majd 20 perc alatt puhítsd meg, végül add hozzá a húst és a zöldségeket is. Friss petrezselyemmel a tetején tálald.
























