Régóta ismert jó tulajdonságai közül kiemelhető, hogy pozitívan hat a szív- és érrendszer egészségére, a vércukorszintre és a koleszterinre is.
Egy fertőző betegség terjedése miatt kellett zárlat alá vonni a települést.
A korán beköszöntő tavasz sok nehézséget okoz a méhészeknek.
Olyan döntést fogadtak el az Európai Parlamentben (EP), ami sokkal egyszerűbbé teszi majd számunkra a vásárlást, és a hamisítást is visszaszoríthatja.
Élelmiszer-infláció és éhezés lehet a vége, ha nem avatkozunk közbe.
A hungarikumok közé tartozó magyar termék jövőjét olcsó, kétes minőségű áruk veszélyeztetik.
Komoly problémát hárít el a most elfogadott módosítás a magyar mezőgazdaság elől.
A hiedelem szerint a méz elveszíti gyógyhatását, ha fémkanállal nyúlunk bele – de vajon tényleg így van?
A propolisznak számos egészségvédő hatása van, egyebek között fertőtlenítésre is használható.
Petrovics Istvánnak nemcsak a találmánya, hanem a története is ritka. Azon a ponton alkotott valami igazán újat, amikor mások visszavonulót fújnak.
Érdemes egészségesebb alternatívát választani az étkezések során, de van, hogy nem egészen azt kapjuk a boltban, mint amire számítottunk.
Egy kutatás szerint a szóban forgó természetes édesítőszer segíthet kordában tartani a szívbetegségek fő kockázati tényezőit.
Szinte mindenkinél előfordul néha köhögés, orrfolyás. Megmutatjuk, hogyan segíthet a fenyő az ilyen tünetek enyhítésében.
A méz az egyik legegészségesebb finomság, amit számos betegség kezelésére használnak. Gondoltad volna, hogy vele szemben is felléphet érzékenység?
Talán naponta fogyasztasz joghurtot anélkül, hogy tisztában lennél egészségügyi szempontból pozitív hatásaival. De vajon hogyan a legjobb enni?
A mézsört az ókor népei, a vikingek és a középkori emberek is imádták, gyógyitalnak és afrodiziákumnak is kiváló, ráadásul a legősibb ital.
A különböző növényekről gyűjtött mézfajták nemcsak ízükben, színükben és szagukban különböznek, hanem hatóanyagaikban is eltérnek egymástól.
Te is azt hitted, hogy a kádári Magyarország találmánya a maciméz?
A méz nemcsak belsőleg, hanem külsőleg alkalmazva is jótékony hatású lehet.
Az elmúlt évtizedekben a táplálkozási szakemberek mind gyakrabban javasolják a cukorfogyasztás háttérbe szorítását. Válaszd a mézet helyette!
A méz állítólag sokféle bőrprobléma megszüntetésére alkalmas, tele van tápanyagokkal, hidratál, ugyanakkor fertőtlenítő hatású. A fahéj nemkülönben.
Nem elég, hogy hasznos, még finom is, leginkább egy nagy szelet vajas kalács tetején.
A méz önmagában is csodákra képes, ahogy a fokhagyma is, de együtt, bár szokatlan kombó, nyerő páros.
Dietetikusunk elmondja, mi a különbség a különböző cukrok és édesítőszerek között.
Az eddigi kutatások elég kusza képet mutatnak, ezért nem lehet biztosan kijelenteni, hogy a mézfogyasztástól kevésbé fogsz tüsszögni.
Sorozatunk mai részéből megtudhatod, mi mindent csinálnak a méhek azért, hogy a virágnektárból tömény, édes massza legyen.
A méz nemcsak klassz, természetes ízesítő, de egészséges hozzávalóként is megállja a helyét.
Ha mandarin nincs otthon, aszalt vagy friss barackokkal is elkészítheted ezt a fogást, és ha szereted a tárkonyt, azt sem érdemes kihagynod belőle. Szuper köret bármilyen egyszerűen fűszerezett hús mellett.
A sertéshúsnak is jól áll egy nagyon kevés méz, amit klasszul ellensúlyoz a sós szójaszósz és a hozzákevert friss zöldségek íze.
Ha akad otthon néhány adag sertésszűz akár önmagában, egy jó adag tejszínes-gombás szósszal is szeretjük, de néha sokkal jobb, ha izgalmasabban készül, például ebben a gyömbéres változatban. Köretként nem is kell mellé más, csak egy nagy adag párolt rizs sáfránnyal vagy zöldfűszerekkel.
Azt például tudtad, hogy egy méh élete során mindössze másfél kanál mézet hoz össze?
Ha vendégváróként is bevethető, komoly desszertet varázsolnál belőle, készíts hozzá vaníliás főzött krémet, és forró, pirított diót szórj a tetejére.
Nem azért, mert valaki megbuherálta.
Mutatjuk, hogy az ajánlások szerint hány fok lenne valójában az ideális.
Már nem is a magyaroknak szól saját rendezvényük?