
Évszázadokkal ezelőtt mai szemmel furcsának, sőt, őrültnek tűnő dolgok számítottak divatosnak és szépnek – ezekből gyűjtöttünk össze néhányat.
Éjjel 1-kor egy kínai apa azon kapta a fiát, hogy még mindig a telefonján játszik. A 11 éves gyerek olyan büntetést kapott, ami felér egy kínzással.
A túlzott szigor néha visszaüt, és éppen ellenkező hatást vált ki…
A kínai víznyelő csak egy a gyönyörű és veszélyes természeti csodák sorában.
A halálbüntetések máig sok ország gyakorlatában élnek: a kivégzések által az ideológiai elnyomás is megvalósítható.
Egy különös kínai hagyomány szerint, ha a földi életedben nem találtad meg a szerelmet, akár halálod után is megházasodhatsz.
Ha a telefonodra telepített alkalmazást aktívan használod, ez is megtörténhet adataiddal.
Kínában és Indiában évszázadok óta a fiúgyerekeket részesítik előnyben a lányokkal szemben, s ennek napjainkban drámai következményei vannak.
Az arckini egy időben még a divatiparba is berobbant.
Merész ruha? Új frizura? Kína és Észak-Korea népe is megtanulta, hogy az öltözködés és a frizura a divatrendőrség diktálta módon lesz csak rendben.
Kína lakói nem voltak szégyenlősek: a pajzán domborművek, az erotikus regények és poliamor viszonyok egyaránt életük részének számítottak.
A középkor rettegett betegségét, a pestist szórták volna Kaliforniára a japánok. Miért hiúsult meg végül mégis a második világháborús akció?
Minden idők legsikeresebb kalóza egy kínai nő volt, aki prostituáltból vált – férfiakat megszégyenítő ravaszságának és taktikai érzékének köszönhetően – a tengerek urává.
Máig nem tudni pontosan, ki lehetett a fehér inget és farmernadrágot viselő férfi, aki néma tiltakozásként a feléje menetelő tankok elé állt.
Fűzőt és ólomból készült sminket viseltek, arzént ettek, és idegmérget csepegtettek a szemükbe a nők egykoron a tökéletes szépség érdekében.