
A régmúlt szüléssel összekapcsolható szokásai közt vannak furcsák is: mit szólnál, ha hátán rázna a szülészorvos?
Egy faluban a Julianus-naptár szerint várják az évfordulókat, ehhez képest modernnek számítanak azok a feleségek, akik az 50-es években „rekedtek”.
Egy különös kínai hagyomány szerint, ha a földi életedben nem találtad meg a szerelmet, akár halálod után is megházasodhatsz.
Hihetetlen, de még napjainkban is léteznek helyek, ahová – kulturális, vallási vagy egyéb tiltás okán – nem tehetik be a lábukat nők.
A farsang szinte elképzelhetetlen farsangi fánk nélkül. A sütemény nem számít hungarikumnak, mégis számos hagyományunk kötődik hozzá.
Összegyűjtöttünk 10 furcsa szilveszteri szokást – így ünneplik az óév végét és az új év kezdetét a világ különböző pontjain.
A japánok nem csak a hagyományok iránti tiszteletből étkeznek a földön ülve.
Tényleg egy 19. századi grafikuson múlt, hogy piros színű legyen a Mikulás ruhája?
A hónapok régi elnevezése főleg a hagyományokhoz, egykori népszokásokhoz kapcsolódik. Kvízünkben ezekre a ma már ritka elnevezésekre kérdezünk rá.
Augusztusra mindenhol befejeződött az aratás, és aratóünnepeket rendeztek, ahol az új kenyeret szétosztották a jelenlévők között.
Az év legrövidebb éjszakájához számtalan szokás és babona fűződik. Te szednél például gyógyfüvet meztelenül az erdőben? Nem? Pedig állítólag hatásos.
Sok országban nem foglalkoznak a névnappal, mások hozzánk hasonlóan jó alkalmat látnak benne egy kis ünneplésre. Mutatjuk, honnan ered, kik tartják?
A Fülöp-szigeteken tradícióként gyakorolt keresztre feszítés veteránja 33 alkalommal élte már át ezt a furcsa élményt. De miért csinálja?
Miért visznek pálmalevelet a templomba Latin-Amerikában? Mi történik a kevésbé kedvelt focistákkal Brazíliában? Húsvét a nagyvilágban.
Hagyományőrzés és wellness egyaránt vár Matyóföldön: gyűjts autentikus élményeket!