A sör egészségünkre gyakorolt hatása nem elhanyagolható: lássuk, mit tesz szervezetünkkel ez az alkoholos ital!
Hogyan előzhetők meg a „klasszikus” őszi-téli betegségek, mint az influenza? Az orvosok elárulják, mit tesznek meg megelőzésképp.
Ha látványosan gyengül a fogásod ereje, akkor valószínűleg nagyobb bajod is van annál, hogy nem tudod kinyitni a befőttesüveget.
A tengerentúlról származó fűszerkeverék nem csak ízében különleges: összetevői kivételesen erős gyulladáscsökkentő hatással rendelkeznek.
Nem csupán a kitapintott csomó, a mellbimbó elváltozása is utalhat a mell rákos megbetegedésére.
A tökmagolaj egészségünkre gyakorolt hatásáról nem lehet eleget beszélni. Pláne úgy, hogy nálunk készül Európa legjobbja.
Kevesen tudják, hogy a rukkola, melynek mintegy 90 százaléka víz, nemcsak a salátánknak, hanem az egészségünknek is igen jót tesz.
Egyre több helyen találkozni olyan receptekkel, amelyekben alapanyagként szerepel egy, a sör és a kenyér előállításához használt összetevő.
John Harvey Kellogg nem állt meg a gabonapehelynél, az egészséges életért folytatott küzdelemben a kínzástól sem riadt vissza a szexmentességért.
A tetoválás megkülönböztető jelzésből az önkifejezés eszközévé vált történelme során, ma pedig akár életet is ment.
A meleg ősz nem csak nekünk tesz jót: erre a veszélyre is gondolni kell!
Az évezredes múltra visszatekintő természetes megoldás bőrgyulladások, így ekcéma esetén is hatásos lehet.
A kor előrehaladtával a menstruációs ciklus is változik, ám hogy ez mit jelent, arról napjainkban is kevés szó esik, pedig ez is az egészség része.
Gusztustalan és veszélyes fertőzéseket okozhat ez a mindennapi sporteszköz: az emberek 90 százaléka nem tisztítja.
A hideg idő mellett biológiai oka is van annak, hogy télen sokkal többen lesznek náthásak, és többeket betegít meg az influenzavírus.
A lejárt szavatosságú gyógyszerek kifejezetten rossz hatással lehetnek a szervezetünkre, vannak, amelyek akár mérgezést is okozhatnak.
Ha ősszel és télen sem szeretnénk fáradtak, lehangoltak, szétszórtak lenni, itt az idő méregtelenítő kúrát tartani agyunk frissessége érdekében.
Ha nem a javasolt módon szedjük az alvást segítő melatonin hormont, akkor előfordulhat, hogy épp este leszünk éberek, és napközben álmosak.
A természet olykor-olykor megannyi kihívással járó genetikai kombinációkat hoz létre. Mint például ezeket a ritka betegségeket.
Évekbe telt lemodellezni az apró állat különleges tulajdonságát, de immár a baktériumok elleni harcban is jó szolgálatot tehet.
Kiderült, hogy az ital mindennapos fogyasztása javítja a vércukorszintet és megelőzheti a cukorbetegség kialakulását.
Mindannyian testi, lelki és szellemi teljességre vágyunk, az ezekhez vezető utat pedig soha nem késő elkezdeni. Akár már holnap, ébredés után.
Nemcsak a depressziót, hanem egyes kognitív funkciókat is képesek bizonyos zenék javítani. De miért hat így például Mozart zenéje a testünkre?
Egyszerű feledékenység vagy neurológiai betegséggel összefüggő memóriazavar? Így tehetsz különbséget a kettő között.
Nem mindenkinek van szüksége csendre az elalváshoz. Igen sokan valamilyen hang vagy zaj hatására tudnak mély álomba merülni.
Változott az uniós szabályozás, így bizonyos esetekben akkor is bírságot kaphatsz, ha a gumid korábban megfelelt az előírásoknak.
Nem a C-vitaminról van szó. Ezt szedd, ha már érzed a nátha tüneteit.