Azt, hogy légúti fertőzéseink során mennyi vírust lehelünk a levegőbe, nem lehet pontosan meghatározni, ám egy szagláskutató most utánajárt.
Az amerikaiaknak furcsán hangozhat, hogy a szendvics így is nagyon finom.
A rákos megbetegedést több olyan tünet is jelezheti, melyekről sokszor nem is feltételeznénk, hogy kóros elváltozásra utalnak.
Biztos, hogy eleget viszel be ebből a létfontosságú tápanyagból? Segítünk felismerni a hiányállapot tüneteit.
Lehet, hogy még nem hallottál az Eustach-féle fülkürtről, de a kellemetlen tünetben már biztos volt részed.
Hihetetlenül egyszerű a megoldás.
A zene nem csupán ellazít, hanem segít a fizikai fájdalom csökkentésében is. De vajon mit hallgassunk akkor, ha majd szétesik a fejünk?
A szemünk nem csupán az érzéseinkről és a lelkiállapotunkról árulkodik. Pupillánk mérete azt is leleplezi, mennyire vagyunk intelligensek.
Szerethetjük vagy átkozhatjuk, de az biztos, hogy megkönnyíti a munkánkat ez az eszköz. Ám a szakértők szerint valamit rosszul csinálunk vele.
A kutatók legutóbbi vizsgálata alapján egy olyan összetett betegség is jelezheti a spektrumzavar jelenlétét, mely főként az ízlelésre hat.
Az emberek évszázadok óta keresik a hosszú élet és a fiatalság titkát. A lehetőségek tárháza bőséges, és ma már sokak számára elérhetőek.
A képernyőhasználati idő szemre gyakorolt hatását még csak most kezdik megérteni a kutatók.
Ha megértjük, hogyan és miért jelennek meg a bélproblémák a Parkinson-kór kezdeti szakaszában, lehetőség van a betegség korai felismerésére.
Nem tudod eldönteni, hogy az influenzaszezonban milyen vitaminokat kéne szedned? Mutatjuk, hogy az orvosoknak mi vált be.
Az amerikai férfi volt a második, aki génmódosított disznószívet kapott. Az első hónap zökkenőmentesnek tűnt, de végül meghalt.
A tévés főzőműsoroknak nemcsak abban van jelentős szerepük, hogy mit eszünk, hanem a viselkedésünket is formálják.
A menopauza során bekövetkező hormonális változás nemcsak a petefészek és a méh működésére, hanem a nők agyi tevékenységére is hatással van.
A gyógyszerek mellett az ételeink is segítségünkre lehetnek abban, hogy minél gyorsabban meggyógyuljunk a télen jellemző szezonális betegségekből.
Ezzel az elterjedt fogápolási szokással jót és rosszat is tehetsz a fogaidnak.
Ebben a furcsa időjárásban sokan megfáznak. Ha gyötör az orrfolyás, de más tüneted nincs, érdemes kipróbálni néhány otthoni trükköt is.
Azt már jól tudjuk, hogy kerülni kell a cukrot, de egy új kutatás szerint egy olyan gyakori összetevőt is, amelyből jóformán minden ételbe teszünk.
Nem mindig célszerű délutáni alvással pótolni az éjszaka elmaradt pihenést. A napközbeni szunyókálás ugyanis több betegség kockázati tényezője lehet.
Ma már a botoxos kezelést nemcsak esztétikai, hanem egészségügyi okokból is használja az orvostudomány.
Egy kísérleti gyógyszer hatásosnak bizonyult a makacs bakteriális fertőzés kezelésében.
Vajon mitől kapunk vakbélgyulladást? Tényleg az étkezésünkön múlik?
Mutatjuk, hogy az ajánlások szerint hány fok lenne valójában az ideális.
Egyre többen szenvednek a vastagbelet érintő rákban, egy új kutatásban pedig kiemelik ennek az okát.