Rablás a Louvre-ban: filmbe illő módszerekkel fosztották ki a világ leghíresebb múzeumát

Olvasási idő kb. 2 perc

Sarokcsiszolóval és kosaras emelővel jutottak be a tolvajok, majd miután megszólaltak a riasztók, villámgyorsan távoztak a világhírű múzeumból.

Hétfőn egész nap zárva tart a párizsi Louvre, miután rablók felbecsülhetetlen értékű ékszereket loptak el a világ leglátogatottabb múzeumából vasárnap reggel. 

Tíz percig sem tartott a rablás a Louvre-ban

A francia kulturális minisztérium közlése szerint nyolc műtárgyat loptak el, III. Napóleon feleségének, Eugénia császárnénak a koronáját a tolvajok menekülés közben elejtették.

Filmbe illő módon jutottak be a Louvre-ban a műkincstolvajok
Fotó: Kiran Ridley / Getty Images Hungary

Miközben a rendőrség igyekszik a rablók nyomára bukkanni, felmerül a kérdés, hogyan tudták kivitelezni a rablást a bűnözők. Az eddigi információk szerint négy maszkos tolvaj állt meg a Louvre előtt, a Szajna mellett húzódó úton, majd körülbelül 9:30-kor, fél órával azután, hogy a látogatók elkezdtek beözönleni a múzeumba – írja a The Guardian.

Az épület déli oldalán, egy teherautó kosaras emelőjének segítségével jutottak fel az Apolló-galéria második emeleti erkélyére – ebben a teremben őrzik a királyi gyűjteményt és a koronaékszereket.

Idézőjel ikon

Az elkövetők sarokcsiszoló és más szerszámok segítségével törtek be az épületbe, majd odabent betörték az üvegvitrineket, és elvittek az ékszereket.

Miután megszólaltak a riasztók, villámgyorsan távoztak, motorokkal menekültek el a helyszínről.

A rablás teljes időtartama csupán 7 perc volt. A francia belügyminiszter, Laurent Nuñez szerint a rablás „egy tapasztalt csapat munkája volt, akik minden bizonnyal előzetesen felderítették a helyszínt”.

A nyolc ellopott ékszer között vannak tiarák, fülbevalók és nyakláncok Mária Amália francia királyné és Hortenzia holland királyné gyűjteményéből. A menekülés közben hátrahagyott, rendkívül értékes korona mellett nem vitték el a Régent-gyémántot sem, amelynek értéke körülbelül 20 milliárd forint.

A szakértők szerint az ellopott műkincsek annyira ismertek, hogy gyakorlatilag eladhatatlanok. Gérald Darmanin francia igazságügyi miniszter szerint nem vitás, hogy kudarcot vallottak a múzeum biztonsági intézkedései. 

Dogz fesztivál

Jön a DOGZ Fesztivál: te ott leszel?

Május elsején minden eddiginél nagyobb területen várja a kutyásokat és a leendő kutyásokat a DOGZ Fesztivál a Városligetben: közösségi élményt, szórakoztató és szakmai programokat egyaránt kínál az esemény. Falkaséták, kutyás futás és vándor vurstli is várnak a fesztiválon, amelyre a helyszínen levásárolható, 1000 forintos belépő megváltása mellett léphetsz be. Emellé még ajándék is jár! Ugye találkozunk?

A regisztrációt és a programot ezen a linken találod.

hirdetés

Suhajda Zoltán
Suhajda Zoltán
Újságíró, szerkesztő
Suhajda Zoltán magyar nyelv és irodalom, valamint tanár szakon szerzett diplomát a Szegedi Tudományegyetemen. Több mint húszéves szakmai tapasztalattal rendelkezik, pályafutása során dolgozott közéleti-politikai nyomtatott és online lapoknál, internetes magazinnál és női site-nál. A komoly témáktól a bulvárig, a hírtől a nagy riportig változatos témákról és műfajokban írt cikkeket, és az újságírás mellett felelős szerkesztőként is tevékenykedett. A Dívány csapatának 2025 februárja óta tagja újságíróként.
Oszd meg másokkal is!

Neked ajánlott

Az oldalról ajánljuk

Önidő

Ezért sóhajtozik a kutyád – érdemes komolyan venni

A te kutyád is sóhajtozik? Az enyém is. Mélyen, teátrálisan, mintha a világ összes terhe az ő vállát nyomná. Kiderült, hogy a hangos kilégzés jelezhet elégedettséget, csalódottságot, feszültséget, sőt akár fájdalmat is.

Világom

Tüzet gyújtana a Holdon a NASA: ezért szükséges a veszélyes kísérlet

A NASA 2026 végén a Flammability of Materials on the Moon (FM2) küldetés keretében kontrollált körülmények közötti tűzgyújtást tervez a Hold felszínén, hogy az űri gravitáció lángokra gyakorolt hatását vizsgálja. A kísérlet célja, hogy megértsék, miként lehet hatékonyan oltani a tüzet az űrben, hogy növelhessék a jövőbeli űrbázisok biztonságát.

Életem

Ezért ugat állandóan a kutyád

A lépcsőházban zengő ugatás vagy a szomszédból órákon át átszűrődő csaholás sokaknak ismerős. Bár a hangadás a kutyák természetes kommunikációs repertoárjának a része, az állandó ugatás nemcsak a környezetet és a gazdit, hanem magát az állatot is megviseli. De vajon mi váltja ki, és hogyan vethetünk véget a zajongásnak?

Mindennapi

Így működik a mentelmi jog: két típusa is létezik

A mentelmi jog azért létezik, hogy a megválasztott képviselők külső nyomástól és megalapozatlan eljárásoktól mentesen, zavartalanul végezhessék munkájukat. Ez a védelem nem egy személyes kiváltság, hanem a választók képviseletének és a törvényhozás függetlenségének alapja. Összegyűjtöttük az ezzel kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat.

Mindennapi

Erre az üzenetre sose válaszolj Messengeren

A csalók már Messengeren is keresik áldozataikat, biztos és kockázatmentes befektetést kínálva. Különösen gyanús, ha valaki Paysafecard-kódot kér. Aki megkapja a 16 jegyű PIN-t, az gyakorlatilag azonnal hozzáfér a pénzhez.

Világom

„Fájt a hátam, nem tudtam elbújni” – salátát evett a férfi, miközben Trump ellen merényletet kíséreltek meg

Furcsa reakciókat váltott ki a Donald Trump amerikai elnök ellen megkísérelt merénylet a Fehér Ház sajtóvacsoráján résztvevő vendégekből. Volt, akit egyáltalán nem ijesztettek meg a pillanatok alatt káoszba fulladó események, és nyugodtan ülve ette tovább a vacsoráját, mások pedig az asztalokra kikészített pezsgőket és borokat markolták fel és vitték magukkal.

Mindennapi

Indul az újabb bírsághullám: ezt ellenőrzik a nyaralóhelyeken

A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) a nyár végéig tartó, átfogó ellenőrzéssorozatot indított a legnépszerűbb hazai turisztikai helyeken, hogy próbavásárlásokkal és helyszíni szemlékkel szűrjék ki a szabálytalan vendéglátósokat és taxisokat. A razzia célja a fogyasztók védelme és a tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatok visszaszorítása a főszezon idején.

VIP

Elhunyt Edith Eva Eger

Elhunyt Edith Eva Eger író, klinikai pszichológus, A döntés című könyv szerzője. A magyar származású holokauszt-túlélő 98 éves volt.