Főzzünk tejet! Dulce de leche házilag
A flan-posztban említettem a dulce de leche-t, Latin-Amerikában azt kennek alá a tányérra.
A flan-posztban említettem a dulce de leche-t, Latin-Amerikában azt kennek alá a tányérra.
Amikor éppen nem szusival babrálok, vagy brutális húsokat sütök, előszeretettel nyúlok a gyerekkoromban, a nagymamámnál ebédelt ételekhez.
Apám nagy gasztromániás, verhetetlen a birkapörköltje, egy napig főzi a nyájból kiválasztott legöregebb birkából (vannak neki birkái) sok csontosát rak bele, mert a hús annál finomabb, minél közelebb van a csonthoz.
A hátszín mindent visz.
Klikk!A laksa egy kulináris metszéspont a különböző délkelet-ázsiai országok konyhája között.
A lazacnigirin már átestünk, most egy kicsit macerásabb dolgok következnek.
A hízott libamáj, bár mostanában mindenki fintorog és hősködik, a hisztitől függetlenül egy szenzációs alapanyag, de sok vele a meló, ezért el is kérik az árát.
Jó, a romlott tej csak egy kis olvasócsalogató, mert az aludttej nem is romlott, csak átlényegült.
Budapestiek szeretnek azon nyafogni, hogy Budán nincsenek helyek.
1.
A csípős-csokis csirkéről (hivatalosan mole) egyszer már írtam, de nem fejtettem ki a hazai lehetőségeket.
Még a Nordsee-ebédtől puffadtan mentem egy barátőmmel a Lehel úton elbújtatott cipődiszkontba.