Szülőség

Szülőség cikkek

HPV-oltás itthon és külföldön

Már rögtön az elején tartozom egy vallomással: a méhnyakrákot okozó humán papillomavírus elleni oltással kapcsolatos korábbi Poronty-posztok hozzászólásait olvasgatva soha nem tudtam szabadulni attól az érzéstől, hogy sokan vannak, akik kizárólag a „na, megint egy trükk, amivel a gyógyszergyárak akarják tovább tömni feneketlen zsebüket” vélekedés oldaláról képesek látni a kérdést.

Verssel is levezethető a gyerekfeszültség

Gondolkoztatok már azon, hogy a gyerekverseket kinek is írják? A válasz korántsem olyan egyértelmű, mint ahogy gondoljuk, ugyanis a legtöbb gyerek egyáltalán nem fogékony rájuk, legalább is otthon, családi körben nem.

Instant epres muffint süt a gyerek

Igaz, hogy ez a dobozos muffin nem valószínű, hogy látott epret, és nyilván tele van E-kkel, ám ha az elfoglalt anyucinak nem volt ideje karácsonyi édességet sütni, az anyós előtt pedig mégsem akar leégni, mentőövként bevethető és a gyerekekkel együtt könnyedén elkészíthető.