Lobogó hajjal jött világra a kisfiú

Olvasási idő kb. 4 perc
Google Állítsd be, hogy a Dívány az elsők között legyen a Google-találatokban!

Olvasónk, Syl először hármasikreket várt, ám a babák a gondos orvosi kezelés ellenére nem maradtak meg: kettő felszívódott, egynek pedig megállt a szívverése.

Olvasónk, Syl először hármasikreket várt, ám a babák a gondos orvosi kezelés ellenére nem maradtak meg: kettő felszívódott, egynek pedig megállt a szívverése. Az eset annyira megviselte, hogy ezután hosszú ideig nem tudott újra teherbe esni. Egy háromhetes, stresszmentes szabadság alatt fogant meg a kisfia, aki a végén a 37. hétre, két óra alatt született meg. Szeretnéd megosztani olvasóinkkal szüléstörténeted? Küldd el nekünk erre a címre!

Két és fél évvel ezelőtt határoztuk el a férjemmel, hogy most már nagyon szeretnénk gyerkőcöt. Mint leendő gondos szülő felkerestem nőgyógyászatomat, hogy a gyerekprojekt előtt kivizsgáltassam magam. Vérvétel, hormonvizsgálat. Kiderült, hogy alacsony az ösztrogénszintem. Ettől függetlenül elkezdtünk próbálkozni, egy hónap múlva teherbe estem, de sajnos rögtön vérezni is kezdtem. Egyből bementünk a kórházba, ahol megállapították, hogy hármas ikerterhesség plusz egy haematómám van. Ez az 5. terhességi hét volt, egy hónap bennfekvés után kettő embrió felszívódott, a harmadiknak megállt szívverése. A helyzet nagyon megviselt, fél év szünet után újra próbálkoztunk a párommal.

Hőmérőzés, homeopátia, üdülés, gyertyafényes vacsora, torna és egy év után semmi. Stressz, stressz... Elkeseredve újra felkerestem orvosomat, Duphaston-t kezdtem szedni három hónapon keresztül. Állandóan ultrahangra jártam a ciklus félidejében kétnaponta, hogy megnézzék, hogy a tüsző mikor érik és mikor reped meg (elég macera volt munkahelyről elkérni magát az embernek). Időzített együttlétek, hatás semmi. A férjemnél mindent rendben találtak. Az orvos már azzal riogatott, hogy sikertelen három hónapos gyógyszeres kezelés után irány a meddőségi központ.

Tavaly mindkettőnknek sok szabija maradt benn, amit decemberben ki kellett venni. Úgy jött ki a lépés, hogy 3 hetet voltunk együtt itthon. A három hónap letelt, én nem mentem vissza az orvoshoz, nem idegeltem. Gyorsan elszaladtak az ünnepek, nagyon egymásra voltunk hangolódva, a következő mensi előtt pár nappal már volt egy megérzésem, hogy most jön a baba. Összesen 5 tesztet csináltam meg 10 napon belül, mindegyik pozitív volt, a mensi elmaradása után már keményen szenvedtem hányingertől.

Két hetet vártam, csak aztán mentem újra orvoshoz, aztán az ultrahang megállapította, hogy kismama lettem. Minden rendben indult és maradt végig a terhesség alatt, de az előzmények miatt már a 7. héttől veszélyeztetett terhesként táppénzre kerültem. Kihasználtam a szülésig minden pillanatot arra, hogy nyugalommal teljen és feltöltődjek élményekkel. Könnyen viseltem a terhességet, sokat kirándultunk, kikapcsolódtunk a családdal. Tudtam, hogy a szülés után sokáig nem fogunk menni.

Szeptember 17-re voltam kiírva, de előbb jött a kisfiunk. Szeptember elsején gondoltam, itt a naptári ősz, kimosom a nyári takarót és nyári cuccaink nagy részét, hogy aztán elrakjuk a következő szezonra. Délután észrevettem, hogy a nyákdugó különösebb előzmények nélkül elment. Férjemet hívtam, hogy valami készül, de nem tudni pontosan, hogy mikor lesz szülés. Nyákdugó távozása azonnali szülést nem mindig jelent.

Este megfordult a fejemben, hogy ha éjszaka szülünk, kell az energia és bevágtam két nagy csirkecombot. Este még megnéztük kedvenc sorozatomat, lefeküdtünk aludni. Hajnali fél kettőkor egy enyhe görcsöt éreztem alhasi tájékon. Kipattantam az ágyból, kimentem mosdóba. Ejha, ez az opálos cucc a magzatvíz. Szóltam a férjemnek, hogy ébredjen, megyünk szülni. Azt se tudta hirtelen, hol van. Én még lezuhanyoztam.

Amikor beértünk a kórházba, egy másik vajúdó kismama is érkezett egy távoli városból. Az ügyeletes orvos felvette az adataimat és a vizsgálóba irányítottak. Ekkor közölte velem az orvos, hogy már 4 ujjnyi tág vagyok. A fájások még nem voltak erősek. Megkérdezték, ki az orvosom, behívták. Egyből kórházi köpenyt kaptam, leborotváltak. A szülőszobába mentünk, NST-re raktak. Jókedvűen beszélgettem mindenkivel, teljesen fel voltam pörögve, dolgoztak a hormonok. 20 perc múlva megérkezett a dokim, oxitocint kaptam.

A fájások szépen jöttek, a férjem a hátamat masszírozta, ő volt nagyobb izgalomba. 10 percenként kávét ivott a kórházi automatából. Szépen elbeszélgettem a szülésznővel, orvossal mindenféléről, aztán egyszer csak nyomási ingerem volt. Mondtam az orvosnak, nyomni szeretnék. Kérte, várjak, mert még át kell szerelni az ágyat a lábvégénél, mondtam, gyorsan, már jönne a baba. Egyszerre szerelte a lábrészeket az orvos és a szülésznő. Ekkor már rég eltűnt a méhszáj. Körülbelül 10 nyomásra kicsusszant a kisfiam, az 5. nyomásnál mondta szülésznő: "Már lobog a haja." Ami volt fájdalmam, mintha azonnal elvágták volna, elmúlt. A 37. héten szültem meg a babánkat két óra alatt (születési súly: 3250 g, hossz: 55 cm).

Az orvos elvágta a köldökzsinórt, mázosan a hasamra tették a kisfiam pár percre. A férjem a kezemet fogta. Aztán elvitték megmosdatni és felöltöztetni fiunkat. 10/10-es Apgart-t kapott. Utána visszahozta a szülésznő Mazsolát és a mellemre rakták. Szépen odakúszott a cicihez, és szopizni kezdett egyből, utána egyből beindult az előtej. Két óra hosszat hármasban együtt lehettünk. Szülés után kicsit besárgult gyerkőc, de 10 nap után helyre rázódtunk. Kereslet-kínálat alapon szépen beindult tejtermelésem. A testvérkét úgy két év múlva tervezzük, a férjemnek csak annyit mondtam, hogy ha az elsőt két óra alatt szültem meg, a másodikkal talán beérünk majd a kórházba. Minden leendő édesanyának azt kívánom, hogy ilyen könnyű szülése legyen.

Tanulság: Ha nincs gyermekáldás, nem biztos, hogy fizikális okai vannak. Nem szabad stresszelni.

Syl

Elveszett harmónia

Elveszett harmónia

Előrendelhető a Dívány új könyve, az Elveszett harmónia, melynek segítségével megértheted, hogy a széthullás nem a vég, hanem a kezdet. Tóth Réka Ibolya saját módszerével mutatja meg, hogy a harmónia nem elérhetetlen vágy, hanem az az alapállapot, amelybe te is visszakerülhetsz. Önmagad megértése, valamint a QR-kóddal elérhető meditációk és testtudatos gyakorlatok segítenek a gyógyuláshoz vezető útra lépni, így megszabadulhatsz az ismétlődő mintáktól és a régi szenvedéstől.

Keresd a könyvet az Inda Press Kiadó kínálatában!

hirdetés

olvir
olvir
Oszd meg másokkal is!

Neked ajánlott

Az oldalról ajánljuk

Testem

Ez a gond a méregdrága ételallergia-tesztekkel: felesleges diétára kényszeríthetnek

Hasfájás, bőrkiütés vagy puffadás gyötör, ezért elhatározod, hogy kideríted a rejtélyes okot, és befizetsz egy számtalan élelmiszert felsorakoztató, méregdrága ételérzékenységi tesztre? Jobb, ha óvatos vagy: a szakemberek szerint a piacon elérhető vizsgálatok jelentős része klinikailag teljesen megalapozatlan, a pozitív eredmények pedig sokszor csak azt mutatják meg, mit ettél vacsorára, nem azt, hogy beteg vagy. A téves laborleletek miatt nők, férfiak és ami a legrosszabb, fejlődésben lévő gyerekek kényszerülnek drasztikus, teljesen felesleges diétákra.

Offline

11 napra veszett nyoma Agatha Christie-nek: máig nem tudni, mi történt pontosan

Agatha Christie-t 50 évvel a halála után is a krimi királynőjének tekintik, azonban életének egyik legfontosabb fejezete máig megválaszolatlan kérdéseket hagyott maga után: az írónő 1926-ban nyomtalanul eltűnt, majd tizenegy nappal később egy hotelben találtak rá – úgy, hogy állítólag saját férjét sem ismerte fel.

Lájfhekk

Nem tudsz aludni a nyári melegben? Ezek a tippek segítenek

A nyári hőség nem csak a közérzetünket befolyásolja, az alvás minőségét is jelentősen ronthatja. A tartósan rossz alvás pedig hosszabb távon növelheti több egészségügyi probléma kockázatát, ezért érdemes tudatosan tenni a pihentető éjszakákért. Mutatjuk, hogyan.

Világom

Nem bírod a meleget? Hűsölj a Balti-tenger partján!

Nem minden tengerparti nyaraláshoz tartozik hozzá a perzselő napsütés és a zsúfolt strand: Észak-Németország azokat várja, akik a tengert, a friss levegőt és a történelmi városok hangulatát keresik – a mediterrán hőség nélkül.

Világom

Piran, a sómunkások városa: templomának szobra az időjárást is megjósolja

Portorožtól mindössze néhány percnyi autóútra, vagy akár egy kellemes sétára található Piran, a szlovén Isztria egyik legszebb történelmi kikötővárosa. Az évszázadokon át a Velencei Köztársasághoz tartozó település szinte érintetlenül őrizte meg középkori hangulatát: szűk sikátorok, egymáshoz simuló házak és apró terek alkotják.

Mindennapi

Ezekre figyelj, amikor pultból vásárolsz fagyit

Ha ezeket a tényezőket figyeled amikor fagyizol, könnyebb lesz eldönteni, hogy visszatérsz-e az adott fagylaltozóba. Mutatjuk a legfontosabbakat, és azt is, hogy a hivatalos vizsgálatok során mit ellenőriznek, mert ebből is sokat tanulhatsz.