DJ-nek állt a katolikus pap: már 1,3 millió követője van az Instagramon

Olvasási idő kb. 2 perc

Katolikus pap reverendában, aki elektronikus zenére táncoltatja a tömeget? Ez nem egy Netflix-sorozat, hanem valóság: a portugál Padre Guilherme Peixoto nemcsak misét celebrál, hanem DJ-pult mögé is áll – és immár több mint 1,3 millióan követik az Instagramon, TikTokon pedig 1,2 milliós rajongótábora van.

A mai egyház már nem mindig a csöndes áhítat kizárólagos terepe. Padre Guilherme Peixoto, portugáliai Braga egyházmegye plébánosa új utakat nyitott meg az evangelizációban. Lelkészként teljes szívvel szolgálja a híveket – ugyanakkor elektronikus zenei DJ-ként is fellép nemzetközi rendezvényeken. Célja hidat építeni a hit és a modern kultúra között.

Ez mise vagy egy buli?

Padre Guilherme hivatása kettős: papként szolgálja az embereket, ugyanakkor katonai káplánként is dolgozik a portugál hadsereg kötelékében. Szenvedélye azonban a zene, különösen az elektronikus műfajok, amelyek – elsőre meglepő módon – szervesen illeszkednek küldetéséhez és az evangélikus dalokhoz.

Idézőjel ikon

„A zene összehoz minket” – vallja.

A reverendában álló DJ képe elsőre szokatlan, de az üzenete világos: a hit nem poros és múltba ragadt, hanem élő, rezgő és kortárs valóság.

2023-ban a Lisszaboni Ifjúsági Világtalálkozón több százezer fiatal előtt játszott DJ-szettet. Fellépése vírusként terjedt el világszerte, és a videó bejárta a nemzetközi sajtót is. A keverőpult mögött Padre Guilherme teljes papi öltözetben, de energikus előadással pörgette fel a tömeget.

Legutóbb Kolozsváron pörgette a lemezeket, de idén ősszel Szlovákiában is táncolhatunk zenéjére, ezzel megnyitva a spiritualitás egy új, vibráló dimenzióját.

Ha kíváncsi vagy, hogyan járt egy másik pap a budapesti reptéren, amikor szenteltvízzel próbált átjutni az ellenőrzésen, olvasd el ezt a cikket is!

Múzsák a csók után könyv

Múzsák a csók után

Mi történt Szendrey Júliával, miután visszautasította „a nemzet özvegye” szerepét? Miért nem állt szóba egymással Babits felesége és lánya a költő halála után? A kötet nagy íróink, költőink életének legfontosabb női szereplőit helyezi a középpontba: húsz magyar múzsa élettörténetébe nyerhetünk bepillantást. Olykor felemelő, máskor tragikus női sorsok gyűjteményét tartja kezében az olvasó, amelyből kiderül: a halhatatlanságért sokszor a személyes boldogsággal kell fizetni: a kötet harmadik kiadása már a nyomdában.

Rendeld meg a kiadó oldalán kedvezményesen!

hirdetés

Endrész Tímea
Endrész Tímea
Újságíró, szerkesztő
Érettségi után színitanodában szerzett színész oklevelet, majd a Pázmány Péter Katolikus Egyetem jogi karán folytatta tanulmányait, miközben az államigazgatásban dolgozott. Az írás mindig is része volt életének, gyermekének születését követően blogolni kezdett, hamarosan pedig már a legnagyobb női lapoknál dolgozott újságíróként és szerkesztőként, majd podcastet indított. 2024 nyarán csatlakozott a Dívány csapatához szerkesztő-újságíróként.
Oszd meg másokkal is!

Neked ajánlott

Az oldalról ajánljuk

Világom

Nem is spanyol a spanyolnátha – eredetét máig kutatják

Amikor 1918-ban a történelem egyik legpusztítóbb világjárványa végigsöpört a bolygón, a háborús cenzúra miatt a világ tévesen Spanyolországhoz kötötte a betegséget. A brit kormány kezdetben annyira megpróbálta eltitkolni a bajt, hogy még a kabinet sem volt hajlandó tárgyalni róla.

Testem

Csodát tesz az agyaddal, ha hetente legalább egyszer így vacsorázol

Mindennapjainkat a mesterséges fény, a képernyők és a zárt terek vonzásában éljük. Ha hetente legalább egyszer kiszakadunk ezek közül egy vacsora erejéig, az támogatja az agyunk egészségét, segít levezetni a stresszt és javítja a családon belüli társas kapcsolatokat is.

Offline

Kvíz: Tudod, miben hisznek ezekben az országokban?

Azt hiszed, képben vagy azzal kapcsolatban, hogy a világ különböző pontjain miben hisznek az emberek? Bár Ázsiáról a legtöbbünknek rögtön a buddhizmus ugrik be, a történelem sokszor jócskán felülírta a papírformát. Tedd próbára a tudásod legújabb földrajzi-kulturális kvízünkben!

Testem

Nem csak a túl sok, a túl kevés só is káros az egészségre

Régóta tudjuk, hogy a túl sok só növeli a magas vérnyomás és a stroke kockázatát, de a legújabb kutatások alapján is felmerült, hogy a túl kevés só sem tesz jót. Vajon hol van az arany középút, és hogyan érdemes alakítanunk a mindennapi sófogyasztásunkat?

Testem

Ez a kínai orvosok napindító trükkje – valóban jót tesz

A meleg víz fogyasztása az európai emberek számára idegen szokás, holott számos egészségügyi előnye van. A termikus hatásnak köszönhetően lazítja a beleket, hidratál, ráadásul az érzékeny gyomrúaknak sem kell tartaniuk azoktól a mellékhatásoktól, amelyeket a hideg víz fogyasztása kiválthat.