Az amerikai George Mason Egyetem pszichológusokból álló kutatócsoportja háromhetes, naplóvezetésre épülő felmérést végzett, mert szerintük a kelleténél sokkal kevesebb kutatás foglalkozik a szex jelentőségével. Szerintük nem csak a pillanatnyi hangulatunkra és az önbecsülésünkre van hatással a szexuális életünk minősége: aki eleget szexel, az az élet értelméről is máshogy gondolkodik - írja a Research Digest.
Az élet értelme
A pszichológusok szerint az általános elégedettséget és a jólét alapvető elemeit vizsgálgató elméletek gyakran alábecsülik vagy teljesen figyelmen kívül hagyják a pásztorórák jelentőségét. A háromhetes felmérés során minden este fel kellett jegeznie a 152 résztvevőnek, milyen szexuális jellegű élményekben volt részük (a csókolózás is számított) és hogyan változott a hangulatuk a nap során.
A kutatók szerint eddig nem lehetett egyértelműen megmondani, vajon azért szexel-e valaki, mert jó a kedve, vagy ellenkezőleg, a hancúrozás miatt repes az örömtől. A 152 napló erre is válasszal szolgált. A kamatyoló egyetemisták ugyanis sokkal jobban érezték magukat másnap és úgy érezték, értelmet nyert az életük. Fordítva ugyanakkor nem működött a dolog: a jobb hangulatban lévő és bizakodó egyetemisták nem szexeltek gyakrabban másnap.
Jó volt vagy nem?!
A részletes naplóbejegyzések tanúsága alapján úgy tűnik, nem az intimitásé, hanem az élvezeteké a főszerep: ha jó volt a szex, jobban érezték magukat a résztvevők, függetlenül attól, hogy kapcsolatban éltek-e vagy sem.
A pszichológusok szerint tehát a hedonizmus és az élvhajhászat is meghatározó abban, hogyan érezzük magunkat, fölösleges tehát úgy csinálni, mintha csak a mély kapcsolatok és aktivitások tennének minket boldoggá.
Az egyetlen kivételt azok jelentették egyébként, akik nemrég jöttek össze: ők közvetlenül szex után érezték csak jobban magukat, másnap pedig hajlamosabbak voltak rosszabbul érezni magukat.