Mai úti célunk Magyarország egyik legrégibb városa, amit a nyugat királynőjének is neveznek.
A város ókori elődje Pannonia Prima római provincia fővárosa volt. Magyar városként 1578-ban nőtt meg regionális szerepe, amikor Vas vármegye székhelyévé vált. A 19. század második felében jelentős fejlődésen ment keresztül, a vasútépítéseknek köszönhetően a Nyugat-Dunántúl legfontosabb vasúti központjává vált, közlekedési jelentősége miatt népessége rohamos növekedésnek indult, illetve a város arculatát a mai napig meghatározó eklektikus, neobarokk és szecessziós épületek is ekkor épültek. Tudod már, hogy merre járunk?
Felkészültél? Jöhet a kép!
Ha nem volt elég, vadászd le a tegnapi várost is!






























