Magyarország tele van olyan rejtett kincsekkel, amelyeket bejárhatsz anélkül, hogy százezreket költenél. Ezzel az 5 egynapos kirándulással nagyobb költségek nélkül gyűjthetsz felejthetetlen emlékeket.
Árnyas fák között, csörgedező patakok mellett sétálva a kánikulában is kellemes sétát tehetsz, a kilátók mesés panorámával várnak és semmivel sem pótolható az érzés, hogy a természetben a tested és a lelked is felszabadul a stresszes hétköznapok terhe alól.
A szentendrei Bükkös patak tanösvény
Az út a H5-ös HÉV-vel alig 40 perc Budapestről. A város központjából könnyen megközelíthető. A 17 kilométeres Bükkös-patak utolsó, 4 kilométeres szakaszán található az ingyenesen látogatható tanösvény. A Kirándulástevező arról ír, hogy a kihelyezett információs táblák segítségével megismerheted a patak és a környék kialakulásának történetét is. Halak, békák, madarak – közöttük a védett kócsag és jégmadár – is előfordul a területen.
![]()
A Duna partján található tanösvény ártéri erdőben kanyarog, ami kánikula idején különösen üdítő.

A Cuha-völgy a Bakonyban
A Bakony egyik legszebb völgye Vinye településtől 5 kilométerre (egy megállóra van Bakonyszentlászlótól vonattal) található. A vasútállomástól már csak pár percet kell sétálni. A kirándulás hossza körülbelül 4 óra, a táv mintegy 13 kilométer. A nemzeti vagyon része és műemléki védettség alatt áll az a vasútvonal, amely végigköveti a kirándulás vonalát – írja a Kirándulástippek.
Többször át kell kelni a patakon, ezért mindenképp vízálló cipőben menj. Kőpince-forrás, egy sziklafalba vájt üreg (utóbbi Sobri Jóska, a híres bakonyi betyár után kapta a Savanyó Jóska-barlang nevet), a Kopasz-hegy és a Hódos-ér mellett is halad az útvonal. Ez egy igazán vadregényes egynapos kirándulás.
A biatorbágyi Nyakas-kő
Könnyű túraútvonal, ezért minden korosztály számára ideális. A kirándulás nagyon látványos pontokon halad át, bár egyértelműen a Nyakas-kő sziklái a legszebbek. Érdemes a biatorbágyi viaduktnál kezdeni, ahová Kelenföldről vonattal akár 15 perc alatt el lehet jutni. Az Aktív Kalandor szerint a Nyakas-kő nagyon izgalmas szikláinak formája teszi igazán különlegessé a helyet.
![]()
A Pannon-tenger öröksége gyönyörű panorámát tár eléd.

A Google új funkciója segítségével beállítható, hogy milyen oldalak jelenjenek meg a keresési eredmények között. Ha nem akarsz lemaradni cikkeinkről, kattints erre a linkre. Utána csak annyi a dolgod, hogy bepipáld a Dívány neve mellett megjelenő kis négyzetet – ahogy a képen látod.
Ha mindent jól csináltál, a „Saját források” felirat mellett látható lenyíló listában látnod kell a Díványt. Ezzel kész is vagy.
A pilisi Boldog Özséb-kilátó
Gyalogosan a Két-Bükkfa-nyereg parkolójától a legkönnyebb feljutni, de ha van kedved többet gyalogolni, akkor Pilisszentkereszt vagy Pilisszántó felől is megközelítheted. A kilátó több mint 700 méter magas hegytetőn áll, és egy elhagyott rakétabázis romjai veszik körül – írja a Magyar Természetjáró Szövetség.
A teljesen fedett, kör alakú teraszról 360 fokban csodálhatod meg a kilátást: látszik innen a Pilis, a Visegrádi-hegység, a Budai-hegység, a teljes Dunazug-hegység és a távolban a Börzsöny is.
Az Alcsúti Arborétum
A 40 hektáron elterülő Alcsúti Arborétum hazánk egyik legrégebbi angolparkja. A területen 540 növényfaj, köztük számos ritkaság található.
![]()
Találhatsz itt 170 éves libanoni cédrust és vele egyidős platánsort, valamint 24 törzset nevelő óriástuját is. A tuja ágai legyökeresedtek, és így alkotnak egyetlen, hatalmas fát.
Autóval legkönnyebben a 811-es főútról letérve közelíthető meg. Tömegközlekedéssel a Déli pályaudvarról Bicskéig, onnan pedig busszal az Alcsútdoboz, kastély megállóig kell utazni. Az arborétum tájékoztatása szerint a parkot platánok, jegenyefenyők, valamint értékes hárs- tölgy- és gesztenyefák is ékesítik.
Magyar turistautakra is került azbeszttel szennyezett kőzúzalék, a Magyar Természetjáró Szövetség térképre tette a veszélyes útvonalakat.























