A mai város az Alföld északi peremén, az Előkárpátok nyugati részén, az Ung folyó mentén terül el, a jelenlegi ukrán–szlovák határ mellett.
1919 és 1938 között a város Csehszlovákiához tartozott. Ekkor épült ki a város kormányzósági negyede, a Galagó, az egykori vásártéren. A település az 1938-as bécsi döntést követően ismét Magyarországhoz került, a Kárpátaljai Kormánybiztosság Ungi közigazgatási kirendeltsége székhelye lett, bár sem annak, sem a helyreállított vármegyének nem volt része, mivel törvényhatósági jogú várossá alakult. Van már tipped, hogy merre járunk?
Felkészültél? Jöhet a kép!
Ha nem volt elég, vadászd le a korábbi városokat is!






























