Kismama 3.0: A terhes nők slampos bálnák

Olvasási idő kb. 4 perc
Google Állítsd be, hogy a Dívány az elsők között legyen a Google-találatokban!

27.hétLégyszi, világosítson már fel valaki, hogy miért nem tud a kismamák jelentős hányada szépen, igényesen bálnásodni, ahelyett, hogy lóg rajtuk minden, mint tehénen a gatya? Süt róluk a “nehogy má’ befektessek egy fillért is abba a kilenc hónapba, úgyis felesleges,” utána dobhatom ki a kukába a cuccot, inkább túlélek a férjem régi kabátjában stb.

27.hét

Légyszi, világosítson már fel valaki, hogy miért nem tud a kismamák jelentős hányada szépen, igényesen bálnásodni, ahelyett, hogy lóg rajtuk minden, mint tehénen a gatya? Süt róluk a “nehogy má’ befektessek egy fillért is abba a kilenc hónapba, úgyis felesleges,” utána dobhatom ki a kukába a cuccot, inkább túlélek a férjem régi kabátjában stb. Persze arra nem gondolnak, hogy ezzel a hozzáállással tovább erősítik azt a társadalmi beidegződést, hogy a kismamák a négy fal között tengetik unalmas és egyhangú hétköznapjaikat, játszónadrágban, mint ahogy ennek kispapákra lefordított verziójában olyan klasszul magunkra ismertünk az egyik múlt heti posztban.

Pedig a terhesruha szerencsés esetben nem kilenc hónapra, hanem akár tizennyolcra is szólhat, nem is beszélve a szülés utáni időszakról, amikor még mindig hiába akarunk vidáman beleugrani a terhesség előtti kedvenc ruhadarabunkba. Megy a nyavalygás, hogy nincs pénz, idő, de az igazság az, hogy a második gyereknél már igény sincs, mert a kismama elfásul, hibernálja magát és jóízlését a GYES hátralévő idejére.

A család, a környezet nyugtázza, ja, hát igen, ez egy ilyen igénytelen időszak, majd minden rendbejön, ha visszamegy dolgozni. Pedig szerintem sokan nem bánnánk, ha egy kismama külsejéről a szánalom helyett a friss, határozott, kedves babavárás derítené fel gondolataikat – arra az időre, amíg a kismama jellegzetes terheslépteivel odébb nem helyezi hatósugarát a közelükből. Hiszen egy-egy jól megválasztott ruhadarab igenis önbizalmat ad, és kinek van manapság nagyobb önbizalomra szüksége egy várandós kismamánál, akinek nap mint nap meg kell küzdenie a alapvető jogaiért a munkahelyén, az orvosi váróban vagy a BKV agyonzsúfolt járatain.

Arra gondoltam, két és fél terhességgel a hátam mögött talán már rámutathatok bizonyos előnyös szabású, kényelmes darabokra, amiket nem csak három, vagy hat, de akár tizennyolc hónapig is hordhatunk, feltéve, hogy nem állunk le egy gyerkőcnél kifulladva. Vigyázat, maratoni menet következik!

Kezdjük a nadrággal. Nekem az állítható nadrág nem jött be. Van belőle, nem is egy a szekrényben, mert első terhesként, naívan megvettem az első csinosabb darabot, ami szembejött velem a C&A-ban, és nem volt túl drága. Ezek a nadrágok a gombokkal állíthatók deréknál, és kábé az első öt hónapban hordhatók, később a rohamosan növekvő pocakról minden második lépésnél lecsúsznak. Ha igazán időtálló darabot szeretnénk, gumibetétes csípőnadrágot vegyünk. Ezek általában drágábbak, de jobb minőségűek is, bizonyság rá az azóta már három és fél terhességet kiszolgált és még mindig jó állapotban lévő Promiss “gálanadrágom”. Abszolút behozta az árát.

Most, Félgyerkőcnél már tutira mentem, és még a terhességem elején, amikor a H&M-ben belefutottam egy gumibetétes fekete nadrágba négyezer forintért, egy percig sem haboztam. Azóta is hordom, akárcsak a farmeromat, amit a sokat emlegetett Bboomban vettem karácsony előtt valami 6500 Ft-ért. Szuperkényelmes, pedig már lassan levegőt sem kapok a hasamtól, és nem csúszik le, ergo nem kell minden sarkon titokban igazítani rajta.

A felsők, pólók egy szubjektív műfaj, én a pamut ingeket és a szűkebb szabású felsőket preferálom, a megkötősek előnyt élveznek. Sosem vettem nálam két mérettel nagyobb pólókat meg pulcsikat, mert egyrészt pénzkidobás (na, azzal aztán tényleg mit lehet kezdeni terhesség után?), másrészt pedig eltűnik benne a csinos pocak, és helyet ad a “gyereket vár ez a nő vagy csak szimplán dagadt?” gondolatoknak. Egyszóval mindig kismamaboltban vettem a felsőket is, de nem egy közülük hordható pocak nélkül is.

Ami pedig az árak láttán rosszallóan összevont szemöldökű tömegeket illeti, azt javaslom, ha kezdő kismamák vagyunk, és legalább két gyerekre tervezünk, eleve osszunk le mindent kettővel. Így máris barátságosabban mosolyognak az árcédulák. Ha pedig tényleg úgy érezzük, a világválság még a gatyát is letépi rólunk, nemhogy felsőre telne, egy-két jópofa bandázzsal (magyarul: kismamaöv) leplezhetjük a nem-terhes-felső és a nadrág/szoknya között támadt szexis meztelenségünket. Egyszínűeket a H&M-ben, C&A-ban, mintásakat inkább a butikokban (Bboom, 2in1) találhatunk.

A szoknyák terén ugyanaz a helyzet, mint a nadrágoknál, a gumibetétes vált be, de vettem betét nélküli, laza gumis derekú Mama-licious szoknyát (leárazva 3500 Ft-ért), amin egy beépített öv takarja az elasztikus övrészt. Kicsit csúszkál ugyan, de nagyon kényelmes, és simán hordható pocak nélkül is. A kabátprobléma eddig engem nem érintett, mivel csak nyári gyerekeim voltak, hát most van bennem egy kis drukk, hogy meddig húzom még a normál télikabátommal. Ha mégis bajba kerülök, én ezen fogok spórolni, és nézek valami használt de csinos darabot az internetről.

Ami a színeket illeti, inkább az egyszínű, azon belül is a sötét darabokat ajánlom, és nemcsak azért, mert karcsúsítanak, hanem azért is, mert a különböző vad mintákhoz, színekhez sokszor nehéz a többi ruhadarabot hozzápasszintani. Meg aztán a fekete sose megy ki a divatból.

Végül itt van még a fehérnemű, ami egy cikis téma, mert a mell változása a terhesség alatt egyéni. Nekem rögtön az elején hatalmasra nőtt, de van barátnőm akinek csak a végén ugrott egy számot, és van olyan is, akinek szép folyamatosan nőtt kilenc hónap alatt dinnyenagyságúra. Választék van bőven, lehetsz szexis vagy nagymamás, én – ciki, nem ciki - a rugalmas, masszívabb darabokat keresem, merevítő nélkül. És igen, éjjel is hordok melltartót, már a terhesség alatt is, mert amellett, hogy kényelmes, tényleg segít a szép forma megőrzésében.

Persze nem véletlenül hagytam a fehérneműket a végére, hátha vannak jó tippjeitek, hol szerezzünk megfizethető, jó minőségű fehérneműt. Ja, és a nagy talány! Hol lehet terhesharisnyát venni? Vérmes reményeket táplálok, hátha van köztetek egy orákulum, de azt sem bánom, ha lehülyéztek, és ezrével ontjátok a címeket, csak plíz ne kelljen még egyszer combfixben fagyoskodnom télvíz idején ha ki kell rittyenteni magam valahová...

Panzej

Elveszett harmónia

Elveszett harmónia

Előrendelhető a Dívány új könyve, az Elveszett harmónia, melynek segítségével megértheted, hogy a széthullás nem a vég, hanem a kezdet. Tóth Réka Ibolya saját módszerével mutatja meg, hogy a harmónia nem elérhetetlen vágy, hanem az az alapállapot, amelybe te is visszakerülhetsz. Önmagad megértése, valamint a QR-kóddal elérhető meditációk és testtudatos gyakorlatok segítenek a gyógyuláshoz vezető útra lépni, így megszabadulhatsz az ismétlődő mintáktól és a régi szenvedéstől.

Keresd a könyvet az Inda Press Kiadó kínálatában!

hirdetés

olvir
olvir
Oszd meg másokkal is!

Neked ajánlott

Az oldalról ajánljuk

Offline

Ezért vált Christian Dior Coco Chanel ellenségévé

Christian Dior „New Look” kollekciója teljesen új korszakot nyitott a divatban, miközben Coco Chanel nyíltan támadta a nőies, extravagáns stílust. Két ikonikus tervező, két teljesen eltérő nőideál és egy rivalizálás, amely örökre átírta a luxusdivat történetét.

Testem

Ez a gyulladás észrevétlenül teszi tönkre a szíved: így előzheted meg

Sokan élnek abban a tévhitben, hogy ha a koleszterinszintjük és a vérnyomásuk rendben van, akkor teljesen védettek a szívinfarktussal szemben. A legfrissebb orvosi kutatások azonban rávilágítottak egy eddig háttérbe szorított, néma gyilkosra: a szervezetben megbúvó krónikus gyulladásra. Ez az alattomos folyamat belülről, észrevétlenül marja meg az erek falát, és úgy teszi instabillá a lerakódásokat, hogy az bármikor hirtelen stroke-hoz vagy szívhalálhoz vezethet – függetlenül attól, hogy mit mutat a koleszterin-laborunk.

Testem

Ez a gond a méregdrága ételallergia-tesztekkel: felesleges diétára kényszeríthetnek

Hasfájás, bőrkiütés vagy puffadás gyötör, ezért elhatározod, hogy kideríted a rejtélyes okot, és befizetsz egy számtalan élelmiszert felsorakoztató, méregdrága ételérzékenységi tesztre? Jobb, ha óvatos vagy: a szakemberek szerint a piacon elérhető vizsgálatok jelentős része klinikailag teljesen megalapozatlan, a pozitív eredmények pedig sokszor csak azt mutatják meg, mit ettél vacsorára, nem azt, hogy beteg vagy. A téves laborleletek miatt nők, férfiak és ami a legrosszabb, fejlődésben lévő gyerekek kényszerülnek drasztikus, teljesen felesleges diétákra.

Offline

11 napra veszett nyoma Agatha Christie-nek: máig nem tudni, mi történt pontosan

Agatha Christie-t 50 évvel a halála után is a krimi királynőjének tekintik, azonban életének egyik legfontosabb fejezete máig megválaszolatlan kérdéseket hagyott maga után: az írónő 1926-ban nyomtalanul eltűnt, majd tizenegy nappal később egy hotelben találtak rá – úgy, hogy állítólag saját férjét sem ismerte fel.

Lájfhekk

Nem tudsz aludni a nyári melegben? Ezek a tippek segítenek

A nyári hőség nem csak a közérzetünket befolyásolja, az alvás minőségét is jelentősen ronthatja. A tartósan rossz alvás pedig hosszabb távon növelheti több egészségügyi probléma kockázatát, ezért érdemes tudatosan tenni a pihentető éjszakákért. Mutatjuk, hogyan.

Világom

Nem bírod a meleget? Hűsölj a Balti-tenger partján!

Nem minden tengerparti nyaraláshoz tartozik hozzá a perzselő napsütés és a zsúfolt strand: Észak-Németország azokat várja, akik a tengert, a friss levegőt és a történelmi városok hangulatát keresik – a mediterrán hőség nélkül.