1061-től egyházi központ szerepét töltötte be, majd a 13. században felépült a vára is, amely a török időkben egyre fontosabb szerephez jutott.
A mai város 1690-től az Esterházy család birtokaihoz tartozott, akik a somogyi birtokaik központjává tették, így a település gazdasági és közigazgatási szerepe egyre növekedett. Mára a Dunántúl egyik legjelentősebb városává vált, gazdasági, kulturális és sportközpont lett. Tudod már, hogy merre járunk?
Felkészültél? Jöhet a kép!
Ha nem volt elég, oldd meg a tegnapi feladványt is!






























