Jóval természetesebb szülést akarunk
Az elérhető orvosi háttér továbbra is igen fontos szempont, de úgy tűnik, az érzelmi környezet minőségére is egyre többet adunk. Vagyis adnánk.
Az elérhető orvosi háttér továbbra is igen fontos szempont, de úgy tűnik, az érzelmi környezet minőségére is egyre többet adunk. Vagyis adnánk.
Új-Zéland miniszterelnöke nő, 37 éves, és gyermeket vár. A tervek szerint a szülés után hat héttel visszamegy kormányozni az országot, a babával pedig a férje marad otthon. Jacinda Ardern, a mi hősünk, aki mindenre képes. Meg a mi hősünk a háromgyerekes Gabi is, aki elmondja, hogyan is kell ezt csinálni.
A japánok úgy tartják, hogy a szülési fájdalom az anyaságra készít fel, ezért a lehető legtöbb esetben a teljesen természetes szülés hívei. Ennek ellenére nagyon visszaesett az otthonszülések száma, a japán nők természetes úton, de inkább kórházban szülnek.
Kórházban? Otthon? Orvossal? Bábával? Mondd el a véleményed!
Két nyomós oka is van arra, hogy a harmadik babát miért nem kórházban akarja világra hozni. Ráadásul ha tényleg valamelyik királyi rezindecián szül, akkor visszatér az uralkodócsalád régi hagyományaihoz.
Egy átlagos kisbaba 3,4 kilóval jön a világra, tehát a többi tíz kilót nem ő nyomja az anyja pocakjában. Itt egy tételes lista arról, hogy akkor mégis mitől kúszik fel a többi.
Nem csak a szülés utáni depresszió fenyegeti a terhes nőket egy brit kutatás szerint.
Legalábbis egy kutatás szerint a harminc fölött szülő nők gyerekei kevésbé hajlandóak gyereket szülni. Egy másik kutatás szerint ugyanakkor hosszabb életre számíathat az, aki csak 30 fölött szül.
Egyre több ausztrál anya dönt úgy, hogy végignézi a folyamatot. A módszer csökkentheti a szülés utáni depresszió gyakoriságát is.
Minden ötödik párnál problémás a teherbeesés ma Magyarországon. A stressz, a mozgásszegény életmód és a dohányzás örökké hangoztatott ártalmairól már mindenki tud, de van itt még néhány tényező, amire nem is gondolnál, pedig kellene.
Egyszerre ijesztő és lenyűgöző videó a terhességről.
Rossz ötletnek tűnik hüvelyváladékkal bekenni a császárral született babák arcát, ugyanis nem egyértelmű, hogy tényleg megakadályozhatja-e bizonyos allergiák kialakulását egy-egy baktérium, a chlamydia fertőzés kockázata viszont valóban megnő.