Articles tagged munka
Szülőség
• 2007. 12. 08. 11:00
Szegény apáknak muszáj félredugni
A Nők Lapjában nemrégiben egy rejtélyes anonimitásba burkolódzott asszony arról írt, hogy ő bizony házas emberekre utazik, neki az jön be, és hogy szegény, szegény férfiaknak nagyon rossz, a feleségük börtönőr, ő ezt kívülről kristálytisztán látja, csak az asszonykáknak a szemére ráborult a feleséghályog, és ezért olyan gonoszak.Mire férfiak tömege írt a nagy múltú lapnak, hogy jéé, tényleg, mi is rettentő mód sajnáljuk saját magunkat, hiszen csakis kényszerből dugunk félre.
Szülőség
• 2008. 02. 19. 08:01
Segítség a munkába visszaigyekvő anyáknak
Mi anyák, mindig sírunk, hogy de nehéz az életünk a gyerekkel (gyerek nélkül is sírunk, de ez egy másik poszt) és várjuk, hogy valami csoda folytán ránk mosolyog a napocska.
Szülőség
• 2008. 01. 22. 12:00
A celebeknek nehezebb az anyaság?
Erdélyi Mónika segítség nélkül maradt kislányával – olvasható a Kiskegyed idei harmadik számában.
Szülőség
• 2008. 06. 18. 10:40
Anyák, húzzatok vissza dolgozni - vagy más húzzon máshova?
Az anyák csak sírnak, hogy kevés a gyes, még több bőrt akarnak lehúzni az államról: legyen több pénz, több bölcsi és maradhassanak otthon még tovább a gyerekkel.
Szülőség
• 2008. 06. 06. 15:15
A gyerekvállalás pénzkérdés?
Egy korábbi cikkben már szomorúan kifejtettem, hogy a gyerekvállalás bármennyire is tagadjuk, valamilyen szinten bizony anyagi kérdés is jelenleg.
Szülőség
• 2008. 04. 23. 08:00
Kismama 2.0: A munka is terhes
18.
Szülőség
• 2008. 08. 21. 14:00
Háromgyerekes anyuka munkát keres
Sajnálom, ne haragudj, de tényleg ne, ez egyszerűen megoldhatatlan így, pénteken már nem kell bejönnöd, talpraesett és okos nő vagy, biztos vagyok benne, hogy már holnap találsz másik munkát, sajnálomneharagudj.
Szülőség
• 2008. 10. 10. 11:40
Murphy törvényei gyerekbetegségekre
Ez a poszt eredetileg egy hozzászólásból született.
Szülőség
• 2009. 01. 07. 17:50
Szültél? Ki vagy rúgva!
Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer egy nő.
Szülőség
• 2009. 01. 10. 10:00
Vegyék vissza állásukba szülés után a nőket!
Több uniós tagállamban rosszul értelmezik a hátrányos megkülönböztetés, a szexuális zaklatás, vagy a közvetett megkülönböztetés fogalmát, és még mindig nem ismerik el a munkavállaló jogát ahhoz, hogy a szülési szabadság letelte után ugyanabba az állásba vagy azonos beosztásba térhessen vissza - állapítja meg az Európai Parlamenti (EP) nőjogi és esélyegyenlőségi szakbizottságának véleményadó jelentése.A jelentés az EP jövő heti strasbourgi ülésének napirendjén szerepel.
Szülőség
• 2008. 09. 23. 11:25
Beteg a kölyök: mikor int be a munkáltató?
Sok anyuka várta a szeptembert, hogy végre bölcsis/ovis legyen a kölyök és a négy fal közül kiszabadulva visszamehessen dolgozni, emberek közé.
Szülőség
• 2008. 09. 12. 12:00
Nem akarok több gyereket!
Figyelj, ezt most csak neked mondom halkan, neked, aki az irodában kávézol a monitor előtt, s álmosan olvasol, hiszen csak ketten vagyunk.