Tavaly tudtam meg, hogy számomra sosem létezett a Mikulás. Igazából semmit sem vesztettem, sőt.
Fiúknak a lányos, lányoknak a fiús ajándék a mumus. A nagyobbak között a tusfürdő és fehérnemű vezeti az antilistát. Ezt nem kérik karácsonyra.
Mi olyan nehéz, pontosan hogyan fog minden megváltozni? Összegyűjtöttük mi változik a szülés után, és mi, miért szokta megrázni a kezdő anyukákat.
Hibákat garantáltan elkövetünk a húsz évben, míg felnő a gyerek, inkább sokat, mint keveset. A pszichológus arról ír, mi lesz, ha jön a szembesítés.
Rendszeresen verik a gyereket a suliban. Mit mondjak? Szóljon a tanárnak? A tanár leszarja. Beszéljek a szülővel? Ő is leszarja. Akkor üssön vissza?
A négyéves kisfiú rettegett, hogy ki fogják nevetni szemüvegben. A net pápaszemes népe elárasztotta fotókkal, hogy meggyőzzék, sokkal inkább menő!
Úgy néznek rám, mint egy gyilkosra, ha elmondom, együtt alszunk a gyerekkel. Nem fullad meg, ezzel nem kényeztetem el, mégis megy a paráztatás. Miért?
A meseterápiát alkalmazzák testi és lelki gondoknál is, mint egy hosszú betegség, vagy egy családtag halála. A megfelelő mese kiválasztása a kulcs.
A szemfülesebbek már a kerítésen kívül, a Disney-független giccsárusoktól beszerezték töredékáron a világító Minnie-füleket. Disney on Ice kritika.
A terhesség alatt kezdődött, a szülés után állandósult az érzés, hogy „hé, nekem ezt nem mondták, nekem erről senki nem szólt!” Úgyhogy most szólunk.
Ha nincs verekedés, nem törnek a tányérok, az kevés az üdvösséghez, és a kiegyensúlyozott gyerekhez. A Poronty pszichológusa arról, mil a jó légkör.
Számtalan oka lehet a tanulási nehézségek a szülési sérüléstől a nem tökéletesen működő érzékszerveken át egészen a rosszul megválasztott tanítóig.
Gyerekeket kérdeztünk, mit szeretnének karácsonyra. Robbant a cukiságbomba.
Alternatív vagy állami? Ezt a kérdést is boncolgatták, a nagy éves iskolaválasztó rendezvényen.
A sok haszontalan vacak helyett három olyan játék, amit használ a gyerek. Méghozzá sokszor, évekig. Bakugán helyett legó, Barbie helyett futóbicikli.
Az állandó fej- vagy hasfájás, a folyamatos bohóckodás, az agresszió vagy a hiszti lehet álruhában járó tanulási nehézség is. Ezekre figyeljen!
Ki hitte volna, hogy gyerekkönyv-bemutatóra járni nagy buli? Mi legalábbis meglepődtünk. Egy könyv a nagyoknak, egy a kicsiknek a friss termésből.
Állandó csuklás odabent, babareflux idekint? Nálunk bejött, a gyereknek egész nap orrán-száján jön vissza a tej, az a szerencse, hogy vidáman tűri.
Odafigyeléssel már oviban láthatjuk a jeleket, így sok iskolai kudarcot úszhat meg a gyerek. A tanulási zavar nem butaság, lustaság vagy rosszaság.
A felnőtté cseperedett sztárcsemeték menősége a Twitteren sem ismer határokat. Ricinus a hajra, csak egy Föld van, és más okosságok, 140 karakterben.
Mentem az inkubátor felé, és mindig kerestem a nővérek, orvosok tekintetét: mi van az arcukra írva. Tudni akartam előre. Három óránként, heteken át.
Az alig egyhetes lánygyereknél elég megdöbbentő volt a menstruációszerű tünetekkel találkozni.
A sok ovis, bölcsis különóra, a rengeteg ajándék, a folyamatos fejlesztés helyett adhatnánk magunkat, és szabad játékot a gyereknek.
Ana Álvarez-Errecalde enyhén szólva is naturalista szülős képei szokatlanul megosztották a szerkesztőséget. Hatásvadászat vagy művészet?
Mielőtt valaki ránkhívja a gyámügyet, utánanéztem, miért van a lányomon nagy, el nem múló kék folt. Nem betegség, nem sérülés, ez bizony mongolfolt.
Nem került ki a bevett beavatkozások közül minden ellenérv dacára.
Persze lehet, hogy a tippek bejönnek ebben az igencsak nehéz helyesírási kvízben, de ne lepődj meg a rossz eredményen sem...