Tényleg nem tudjuk, ki az, aki még képes kínai oldalról estélyit rendelni magának, de úgy tűnik, vannak jópáran. A Daily Mail és a Knockoffnightamres ugyanis most ismét tele van a félresikerült rendelésekkel, ugyanis az amerikia tinik a szalagavató bálra készülve hinni akarnak a csodában, vagyis abban, hogy álmaik ruháját ismételt ruhapróbák és nagyobb kiadás nélkül megkaphatják.
This is why you don't order from China!!!!!! * pic.twitter.com/9fCk6Csz7P
— Livy (@alivia_briggs) 2016. április 14.
A legutóbb az alabamai Alivia Briggs szívta meg, vagyis inkább úgy tűnik, fizetett 223 dollárt azért, hogy Twitter-celeb legyen negyed órára. Ő egy olyan ruháért adott ki 62 ezer forintot, amiről normális méretű kép se volt fent a rendelős oldalon, majd csodálkozva posztolta Twitterén a 10 dollárt se érő borzalmat – némi tudatosságra utal, hogy volt a tárban egy pótruha, amit mégiscsak fel tudott venni a szalagavatóra, így a nagy nap nem, csak a szülők pénztárcája bánta a felelőtlen pénzkidobást.
Egyébként a 62 ezer már olyan összeg, hogy az emberben felmerülhet, hogy valóban valami szépet kap, de ha jobban megnézi a rendelésnél feltüntetett képeket, azért láthatja, hogy ez inkább haute couture kategória, azaz senki nem fogja kézzel televarrni gyöngyökkel és strasszokkal az estélyit még a távol-keleten se 200 dollárért: egy ilyen estélyi nem véletlenül készül hónapokig, majd kerül több ezer dollárba.
When you think your getting a prom dress but... pic.twitter.com/PXsN6iARBZ
— Juliet Jacoby (@jjacoby14) 2016. április 11.
Az "ami túl olcsónak tűnik, az valóban túl olcsó" igazságát egy másik amerikai tini, Juliet Jacoby is saját bőrén tapasztalta, ő 149 dollárért (41 ezer forint) szeretett volna egy olyan ruhát kapni, aminek már reklámfotóján látszik, hogy ha rendesen van elkészítve, csak az alapanyag métere drágább, mint 150 dollár, nemhogy a csipkével megspékelt, kész változat: perszehogy csalódnia kellett.
Ugyan az estélyikkel lehet igazán ráfaragni, de nem csak azokkal lehet baj: ezt az overált például rendesen félreszabták, és ugyan azt gondoltuk, ez a farmer nem lehet rondább, mint a rendelős oldal képén, de sajnos lehet.
Ha ön is rendelne a Rosegal-ról, a SheInről vagy a Dresslilyről, jobb ha tudja, hogy ezek mind kínai oldalak, ahol nem sokminden védi a vásárlót, viszont van már külön hőbörgőoldal a Facebookon a csalódott vevőknek fenntartva. Az Aliexpress annyival jobb, hogy ott a vitás esetekben az oldal üzemeltetői általában a vevő számára kedvezően döntenek, de az eladók ott is be tudnak szólni , a sminktermékek lehetnek károsak és a ruhák borzalmasak. Lényeg a lényeg: körültekintően verje el a neten a pénzét és ha valami túl jó üzletnek tűnik, nyugodjon meg: az tényleg túl jó ahhoz, hogy igaz legyen.
Rendelt valami borzalmasat és képe is van róla? Küldje el nekünk!