Teljes a káosz a havazás miatt: megbénult a közlekedés, erre most ne indulj útnak

Olvasási idő kb. 2 perc
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen a Dívány!

Több osztrák–magyar határátkelőn megbénult a forgalom, de a rendkívüli havazás a vasúti közlekedésben és a légi forgalomban is fennakadásokat okozott.

A rendkívüli téli időjárási viszonyok Vas vármegye számos pontján megnehezítik a közlekedést, több osztrák–magyar határátkelőn áll a forgalom – számolt be a Vaol.hu.

Fennakadásokat okoz a havazás a közlekedésben

Péntek reggel baleset történt az ausztriai Schachendorf közelében, nem messze a bucsui határátkelőtől. Emiatt leállt a forgalom, a járművek feltorlódtak, és ezen a ponton nem lehet átjutni Ausztriába. 

Idézőjel ikon

Linz-Ebelsberg: Dort dürfte ein Winterdienstmitarbeiter seinen jungen Kollegen (29) mit dem Räumfahrzeug erfasst und überfahren haben. Für den Mann kam jede Hilfe zu spät. https://t.co/Xj3Y9lNGzH pic.twitter.com/xxgur06J6J
— Kronen Zeitung (@krone_at) February 20, 2026

A lap információi szerint Kőszegnél is áll a forgalom Ausztria felé Magyarországról, mert a kilépésnél a csúszós útviszonyok miatt keresztbefordult egy vagy két kamion, az autókat visszafordítják. 

Ausztria jelentős részén jelentős havazás volt péntekre virradóra, több helyen most is havazik, és balesetek lassítják a forgalmat. Az időjárás nemcsak a közúti közlekedésben okoz fennakadásokat, a hóvihar miatt ideiglenesen le kellett zárni a bécsi repülőteret. 

Idézőjel ikon

Vasúton is fennakadások lehetnek Bécs felé,

a MÁV tájékoztatása szerint Budapest–Győr–Hegyeshalom vonalon nemzetközi forgalomban késésekre kell számítani a délelőtt folyamán.

Magyarországra is eljut a nagy havazás 

A HungaroMet Nonprofit Zrt. péntek éjfélig másodfokú, narancs, figyelmeztetést adott ki Győr-Moson-Sopron és Vas vármegyére havazás veszélye miatt,

ugyanis a két vármegyében 24 óra alatt 20 centimétert meghaladó friss hó várható. 

A többi dunántúli vármegyére, továbbá Bács-Kiskun vármegyére elsőfokú, citromsárga figyelmeztetést adtak ki havazás veszélye miatt, 12 óra alatt öt centiméternél több hó hullhat.

A meteorológiai előrejelzés szerint pénteken a Dunántúlon a havazás a nyugati területekről fokozatosan kiterjed a középső és a déli részekre is. Az esti, késő esti órákban a Duna-Tisza közének déli felén is számítani lehet kisebb havazásra, közben észak, északnyugat felől szűnik a havazás. 

Reggeltől késő estig ezeken a területeken általában 1-5 centiméter friss hó várható, de délnyugaton ennél több, akár 5-10 centiméter is eshet. Az éjszaka második felében a Dél-Dunántúlon, valamint az Alföldön fordulhat elő kisebb havazás.

Múzsák a csók után könyv

Múzsák a csók után

Mi történt Szendrey Júliával, miután visszautasította „a nemzet özvegye” szerepét? Miért nem állt szóba egymással Babits felesége és lánya a költő halála után? A kötet nagy íróink, költőink életének legfontosabb női szereplőit helyezi a középpontba: húsz magyar múzsa élettörténetébe nyerhetünk bepillantást. Olykor felemelő, máskor tragikus női sorsok gyűjteményét tartja kezében az olvasó, amelyből kiderül: a halhatatlanságért sokszor a személyes boldogsággal kell fizetni: a kötet harmadik kiadása már a nyomdában.

Rendeld meg a kiadó oldalán kedvezményesen!

hirdetés

Suhajda Zoltán
Suhajda Zoltán
Újságíró, szerkesztő
Suhajda Zoltán magyar nyelv és irodalom, valamint tanár szakon szerzett diplomát a Szegedi Tudományegyetemen. Több mint húszéves szakmai tapasztalattal rendelkezik, pályafutása során dolgozott közéleti-politikai nyomtatott és online lapoknál, internetes magazinnál és női site-nál. A komoly témáktól a bulvárig, a hírtől a nagy riportig változatos témákról és műfajokban írt cikkeket, és az újságírás mellett felelős szerkesztőként is tevékenykedett. A Dívány csapatának 2025 februárja óta tagja újságíróként.
Oszd meg másokkal is!

Neked ajánlott

Az oldalról ajánljuk

Testem

Sokan nem tudják, hogy visszafordítható ez a látást érintő népbetegség: a műtét lehet a megoldás

Világszerte a szürkehályog felelős a legtöbb látásvesztéssel járó megbetegedésért, amely az idősödő társadalomban egyre több embert érint. Sokan mégis halogatják a vizsgálatot, pedig a fehérjék összecsomósodása miatt kialakuló lencsehomályosodást semmilyen gyógyszer vagy szemüveg nem tudja megállítani. A modern szemészet segítségével azonban ez az állapot teljesen visszafordítható: az ultrahangos és lézeres mikroműtéti technikák nemcsak biztonságosan és gyorsan adják vissza a tiszta látást, de a beültetett csúcstechnológiás műlencsékkel a korábbi fénytörési hibák is korrigálhatók.

Testem

Hiába szeded, ártasz vele: így fordul a D2-vitamin tested ellen

A D-vitamin fontosságát ismerjük, de kevesebbet tudunk annak formáiról. A táplálékkiegészítőkben többnyire D2 formával találkozhatunk, amelyről friss kutatások azt találták, hogy gátolja a D3 forma hasznosulását, ezzel rontva a D-vitaminból képzett kalcitriol nevű, hormonhatású vegyület előállítását.

Világom

Egy lélek sem lakik a menekülő keresztények szigetén: ma már csak egy magányos templom őrzi Nozaki titkát

Több mint 250 éven át titokban őrizték hitüket azok a japán keresztények, akik a hatóságok elől az ország legtávolabbi szigeteire menekültek. Nozaki az egyike volt azoknak az elszigetelt menedékhelyeknek, ahol a kereszténység követői a vallási tilalom ellenére is fenn tudták tartani közösségeiket. Noha a Nagaszaki prefektúrához tartozó apró sziget ma már lakatlan, különös múltja miatt mégis sokan kíváncsiak rá.

Világom

Betiltották a középkorban a gombot: nők nem viselhették

A pazarlás visszaszorítása érdekében egészen szélsőségesnek tűnő rendelkezések korlátozták a középkori olasz városok lakóinak kinézetét. Többek között gombot sem hordhatott mindenki, de a hajviseletet és az otthoni öltözködést is szabályok közé szorították.