Egyre többen választják itthon is a hibrid vagy teljesen elektromos autókat. A környezetbarát járművek terjedésével együtt azonban újfajta kihívások elé néz a katasztrófavédelem is, az elektromos hajtással bíró gépjárműveket ugyanis egy baleset esetén máshogy kell oltani, mint a benzines vagy gázolajjal működő társaikat.
Az utóbbi években egyre többször előfordult, hogy egy égő elektromos jármű okozta robbanásveszély miatt akár több órára is le kellett zárni egy-egy útszakaszt, ezzel jelentős fennakadást okozva a közlekedésben.
E-oltólándzsák az elektromos autókhoz
Az e-oltólándzsa-készletek a hagyományos tűzoltási módszerhez képest jelentősen lerövidítik az elektromos járművek oltási folyamatát, így a mentési munkálatok sokkal hatékonyabbak és gyorsabbak. ezzel együtt az érintett utak lezárása is rövidebb ideig tart, ami nagyban növelheti a közlekedésbiztonságot, és egyúttal lerövidítheti a torlódások idejét – áll a Magyar Közút által közzétett közleményben.
A februári adománnyal a BM Országos Katasztrófavédelem használatában lévő elektromos oltólándzsakészlet megduplázódott, így minden vármegyében könnyen elérhetővé vált az esetleges balesetek alkalmával.
Elkerülhetővé válik a robbanásveszély egy baleset esetén
Az e-oltólándzsák olyan anyagból készültek, hogy extrém magas hőt is képesek elviselni. Ennek köszönhetően az elektromos járművek akkumulátorcsomagját egy balesetet követően könnyen és gyorsan átszúrhatják a szakemberek, hogy azon keresztül gyorsabban és hatékonyabban tudják bevezetni a vizet, ami majd lehűti azt. Az eszköz segítségével ugyanis az eddigi több óra helyett mindössze 15-20 perc lesz eloltani egy akkumulátorcsomaggal rendelkező autót.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés