Az utóbbi időben számos biztonsági intézkedést vezettek be a japán Fudzsi-hegyen, de újabb turistákat kellett lehozni a hegyről, ezért a környékbeli települések arra készülnek, hogy túrázókra hárítják a költségeket.
Két amerikai állampolgárt kellett megmenteni a japán Fudzsi-hegyen, még a hivatalos mászási szezon csütörtöki kezdete előtt, az esetek hatására pedig ismét felvetődött, hogy szigorúbban büntetnék a szabályokat megszegő turistákat – írja a South China Morning Post.
A mentőcsapatok először július 4-én siettek egy 67 éves férfi segítségére, mert rosszul érezte magát, más túrázóktól kért segítséget, akik közül az egyik hívta a mentőket. A beszámolók szerint meleg ruhát viselt ugyan, de csak szandál volt a lábán, és úgy tűnt, hipotermiában szenved.

![]()
Másnap este egy 59 éves nő szorult mentésre, mert aznap megmászta a hegyet, de lefelé jövet eltévedt a sötétben.
Az utóbbi időszakban Sizuoka prefektúra számos intézkedést vezetett be, hogy elkerüljék a tumultust és a baleseteket a 3776 méter magas Fudzsi-hegyen. Beléptetőkapukat helyeztek el, ahol ellenőrzik a turisták felszerelését, öltözékét, illetve engedélyét. Emellett minden hegymászónak regisztrálnia kell 4000 jenért (9300 forint), és kötelező szállást foglalniuk valamelyik hegyi kunyhóban, hogy elkerüljék az akklimatizálódás nélküli hegymászást.
A legutóbbi mentések azonban azt mutatják, hogy a korlátozások megkerülhetők. Emiatt a hegy környékén található települések tárgyalni fognak arról, hogy
a jövőben a felelőtlen turistáknak meg kell téríteniük a mentéssel járó költségeket és az orvosi kezelés árát.
A tavalyi hegymászási szezonban legalább 10 ember vesztette életét a Fudzsi-hegyen. Áprilisban nagy visszhangot kapott az eset, amikor egy kínai egyetemistát a mentőcsapatok hoztak le a hegyről, majd pár múlva, amikor visszament a telefonjáért, ismét bajba került, és mentésre szorult.
























