Halála után 67 évvel ért a csúcsra a 20. század legnagyobb szelfiikonja

GettyImages-1125944709

Rekordáron, 34,9 millió dollárért – majdnem 11 milliárd forintért – kelt el egy Frida Kahlo-önarckép.

Soha ennyi pénzt aukción még nem fizettek latin-amerikai művész alkotásáért. A korábbi csúcsot Diego Rivera tartotta, akinek évtizedeken át tartó, viharos kapcsolata volt Kahlóval. Rivera egy festménye 9,76 millió dollárért talált vevőre 2018-ban.

Kahlo (1907-1954) alkotása, a Diego y yo (Diego és én) egyike a művész utolsó önarcképeinek. A képen a festőnő magát könnyek közt ábrázolja, szemei fölé festette férje, Diego arcát.

A legjelentősebb Kahlo-képek egyike, amelyek valaha árverésre kerültek – fogalmazott a Sotheby's.

A vevő a The New York Times értesülése szerint Eduardo F. Cosantini, aki múzeumot alapított Argentínában.

A festményt utoljára 1,4 millió dollárért árverezték el 1990-ben.

A 20. század egyik legnagyobb festőjének tartott Kahlót bensőséges, fájdalmat és elszigeteltséget sugárzó önarcképei tették híressé. Művein keresztül nyomon követhető gyötrelmes viszonya a testével: gyermekbénulás miatt jobb lába deformálódott, majd egy buszbalesetben szenvedett egész életére kiható sérüléseket.

Művészetével büszkén hirdette a mexikói őshonos népek kultúráját – írja a BBC cikke alapján az MTI.

Oszd meg másokkal is!
Mustra