Viszonylag igényes növény, de ne ijedj meg, azért érdemes elszórni néhány majoránnamagot – vagy ültetheted palántaként is, amiket úgy 20 centis tőtávolságra helyezz el egymástól. Lemorzsolt levelei étvágygerjesztő, szélhajtó, gyomorerősítő, nyugtató hatásúak, egyesek fejfájásra, köhögés ellen is használják.
Mire használd a majoránnát, és miért?
Egyrészt mert finom, másrészt azért, mert olyan, mint egy egészséges, univerzális pirula. Szuper a sülteken, májas rizottóban, fokhagymás fűszervajjal egy bagetten, de finom lencsesaláta és burgonyaleves is készíthető vele. Ne hagyd ki egy egzotikus fehérbablevesből és házi fűszerkeverékekből, de különlegessé tehetsz vele egy egyszerű vajas-parmezános spagettit is.

Néhány egészségügyi előnyét már emberekkel és állatokkal végzett kísérletekkel is bizonyították. A benne lévő antioxidánsok segítenek megakadályozni a szabad gyököknek nevezett potenciálisan káros molekulák által okozott sejtkárosodást. A majoránna számos vegyületének, például a karvakrolnak is van antioxidáns hatása.
A cikk az ajánló után folytatódik

Három szakácskönyv ingyenes szállítással!
Mentes Anyu szakácskönyveit azoknak ajánljuk, akik egészségük érdekében vagy meggyőződésből különleges étrendet követnek, de azoknak is, akik csak inspirációt, új ízeket keresnek.
MOST INGYENES HÁZHOZSZÁLLÍTÁSSAL!
Tekintsd meg ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés
Hígított illóolaját alkalmazzák a bőrön gombás fertőzések kezelésére, és olyan kiegészítőkben, amelyek segítenek a bélbaktériumok elterjedésének kezelésében.
Mindezeken túl használják emésztőrendszeri problémák, például gyomorfekély megelőzésére, de kivonata és teája segíthet szabályozni a menstruációs ciklust, valamint helyreállíthatja a hormonegyensúlyt a nem várandós nőknél. Segíthet a policisztáspetefészek-szindróma (PCOS) kezelésében is, így a hormonális eredetű pattanások kialakulása ellen is tehetünk vele.

Hogyan leszel egészségesebb a fűszerektől, hogyan tárold őket, és melyiket melyikkel tudod helyettesíteni?
Tovább olvasom