Újabb MVM-es csalás terjed SMS-ben, kikapcsolással fenyegetnek, ha nem fizetsz.
Számos alkalommal igyekeztek az online adathalászok és netes csalók az MVM nevével visszaélni, most egy újabb csalás főszereplője a több százezer háztartást árammal és gázzal ellátó szolgáltató, alább mutatjuk is, melyik SMS az, aminek nem szabad bedőlni.
Az alábbi üzenet ugyan külföldi számról érkezik minden esetben, azonban az osztrák előhívójú telefonszám nem feltétlen ad okot gyanúra, hiszen nem jelöli meg spamként a telefon automatikusan. Az üzenet helyesírása jóval inkább figyelemre int.

Kikapcsolással fenyegető SMS érkezik az MVM nevében
Tartozásra figyelmeztet, a szolgáltatás kikapcsolásával fenyeget az SMS, helyesírási hibák tömegével, ékezetek nélkül. Ez már jelzi, hogy csalásról lehet szó,
![]()
ami még inkább beszédes,
az a furcsa link, melynek első tagja ugyan a szolgáltató nevének megfelelő, a kötőjelet követően azonban egyértelmű, hogy nem a hivatalos weblapra vezet, bármennyire is hasonlónak tűnik a felület kialakítása.
Így dolgoznak a netes csalók
A sürgető felhívás adhat okot ijedelemre, főként a hónap elején, amikor sokaknak esedékes a számla befizetése. Ezt használják ki az adathalászok is, megfejelve a szolgáltatás kikapcsolásának felemlegetésével.
![]()
Aki gondolkodás nélkül kattint, és még fizet is,
nemcsak azt az összeget veszíti el, amit éppen számára feltüntettek, de a bankkártyája tartalmához is hozzáférést ad, hiszen olyan adatokat is elkérnek a nem hitelesített fizetési felületen, amelyek ismeretében bárki megismételheti a tranzakciókat, míg az összes pénzt el nem tünteti a számlánkról.
























