Ha ilyen linket kapsz üzenetben, rá ne kattints: veszélyes csalásra figyelmeztet a ONE

Olvasási idő kb. 1 perc

A One Magyarország Zrt. tájékoztatása szerint a társaság nevében adathalász, számlabefizetésre felszólító levelekkel keresik meg az ügyfeleket. A megtévesztő üzenetekben egy megadott elérhetőséghez tartozó számla rendezését kérik, ehhez pedig egy linkhez kötött fizetési opciót kínálnak fel.

Az adathalász üzenetek felismerését több árulkodó jel segíti: a levelek gyakran sürgető hangvételt („azonnali befizetés”) használnak, és gyanús e-mail címekről érkeznek. Gyakoriak a helyesírási hibák, az idegen címek a levél alján jelennek meg, vagy a megszokottól eltérőek a logók és a képek.

Csalásra figyelmeztet a ONE

A biztonság érdekében a szolgáltató azt kéri, hogy gyanús levél esetén senki ne kattintson a linkekre, ne nyissa meg a csatolmányokat, és

Idézőjel ikon

személyes, pénzügyi vagy banki adatokat, jelszavakat se adjunk meg ezeken a felületeken.

A gyanús e-maileket ne töröljük, hanem továbbítsuk a vállalat felé az ugyfelszolgalat@one.hu címre.

A One nevében próbálnak adatokat és pénzt kicsalni az ügyfelektől
Fotó: Juan Algar / Getty Images Hungary

Ezt tegyük, ha pórul jártunk

Amennyiben valaki mégis csalás áldozatává válik, és megadja adatait,

azonnal fel kell vennie a kapcsolatot a bankjával, és bejelentést kell tennie a rendőrségen,

illetve szükséges a jelszavak megváltoztatása minden felületen, a gyanús fájlok vagy alkalmazások törlése, valamint javasolt a telefon gyári beállításainak visszaállítása is. A történteket jelezni kell a One kollégái felé a 1270-es díjmentes számon vagy személyesen a legközelebbi üzletben.

A társaság felhívja a figyelmet, hogy a bűnözők nemcsak e-mailben, hanem SMS-ben vagy telefonhívással is próbálkozhatnak.

A vállalat hangsúlyozza, hogy kizárólag a hivatalos csatornáikon, például a no-reply@one.hu vagy a kapcsolat@one.hu címekről, illetve a 1270-es hívószámról keresik ügyfeleiket.

A hivatalos értékesítési és ügyintézői telefonszámok listája elérhető a szolgáltató honlapján, így bizonytalanság esetén érdemes ott ellenőrizni a hívó hitelességét.

Múzsák a csók után könyv

Múzsák a csók után

Mi történt Szendrey Júliával, miután visszautasította „a nemzet özvegye” szerepét? Miért nem állt szóba egymással Babits felesége és lánya a költő halála után? A kötet nagy íróink, költőink életének legfontosabb női szereplőit helyezi a középpontba: húsz magyar múzsa élettörténetébe nyerhetünk bepillantást. Olykor felemelő, máskor tragikus női sorsok gyűjteményét tartja kezében az olvasó, amelyből kiderül: a halhatatlanságért sokszor a személyes boldogsággal kell fizetni: a kötet harmadik kiadása már a nyomdában.

Rendeld meg a kiadó oldalán kedvezményesen!

hirdetés

Pásztor Liliána
Pásztor Liliána
Újságíró, szerkesztő
Pásztor Liliána a Pázmány Péter Katolikus Egyetem kommunikáció és média szakos hallgatója. 2024-ben csatlakozott a Dívány szerkesztőségéhez.
Oszd meg másokkal is!

Neked ajánlott

Az oldalról ajánljuk

Offline

72 nap alatt utazta körbe a Földet ez az újságíró: egyetlen táskát vitt magával

Nellie Bly amerikai újságírónő a 19. században elhatározta, hogy a valóságban is megdönti Jules Verne kitalált hősének, Phileas Foggnak 80 napos Föld körüli rekordját. Bár szerkesztője lehetetlennek tartotta a küldetést egy egyedülálló nő számára, Bly rácáfolt a korabeli sztereotípiákra, és egyetlen apró kézipoggyásszal vágott neki a történelmi útnak.