Az Economx kérdezte a Mohut a lomtalanítás eredményeivel kapcsolatban. A hulladékgazdálkodási szervezet beszámolója szerint mintegy 30-40 tonnányi lomot kellett összegyűjteniük, ám ennek egy jelentős része olyan hulladék, amit ki se tehetnének az akció idején a lakók, mert veszélyesnek számít.
Amint arról korábban beszámoltunk a Díványon is, az előzetes várakozásokkal ellentétben 2027-ig még biztosan a megszokott módon lomtalaníthatunk Budapesten. A Mohu Budapest azonban igyekszik átállni az új, köztisztasági és egészségügyi szempontból is modernebb, hulladékudvaros megoldásra. Idén április közepéig már hat budapesti kerületben történt meg a hulladék kihelyezése és elszállítása.

A szeméthegyek ellepik Budapestet a lomtalanítás idején
A Mohu Budapest szerint a lakosság egy része továbbra sem tartja be a lomtalanítási szabályokat. Így fordulhat elő, hogy vegyi anyagok, traktorgumi, elektronikai és veszélyes hulladékok, valamint építési törmelék is kikerül.
A legjellemzőbb azonban az elmúlt évek gyakorlata alapján, hogy különféle nagyméretű hulladékokat, háztartási eszközöket illetve bútorokat tesznek ki az utcákra. Utóbbiakkal kapcsolatban is akadhatnak problémák, ugyanis nem egy esetben fordult elő a belvárosi utcákban, hogy emeletnyi magasságig ért a kupac,
az oda kihelyezett bútorokból pedig bemásztak az ágyi poloskák az ablakokon keresztül a lakásokba.
Többek között a hasonló események miatt tervezi a Mohu Budapest, hogy egy hatékonyabb rendszert kialakítva minimalizálja a közterületeken maradó hulladék mennyiségét a jövőben.

Elvileg megszűnik a házhoz menő lomtalanítás, ám az új rendszerben is lesz erre lehetőség.
Tovább olvasom
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés