
Nehéz természete és elszigetelődése miatt találmányainak jelentés részét soha nem publikálta. Elfeledve halt meg, egy hotelszobában.
A fényvillamosok kicsik és nagyok kedvencei egyaránt: idén a fényjáratok meglepetést is tartogatnak az utazóknak.
Sok részletét akár össze is téveszthetnénk a két épületnek.
Hajós András elmeséli, milyen volt ideszületni, itt felnőni, és hogy milyen manapság az élet ebben a kerületben.
Vasárnap délután jelentősen megváltozik Budapest közlekedése a Magyarország–Montenegró válogatott labdarúgó-mérkőzés miatt. Erre érdemes figyelni!
Mennyire vagy képben Budapesttel kapcsolatban? 10 kérdés a fővárosról, mindenféle témakörből.
A kisgyerekektől hangos budapesti térről kevesen tudják, hogy micsoda titkos éjszakai élet zajlott körülötte.
Karácsony Gergely a Totalcar Égéstér című műsorában egyebek között elmondta, őszerinte hogyan kellene javítani Budapest közlekedési helyzetén.
Miért kapta a Faluház nevet, és miért volt szükség a megépítésére? Íme a több mint 43 ezer négyzetméternyi titok története.
Kondor Vilmos ismét letehetetlen krimit írt, amely egy elképzelt múltban játszódik: 1968-ban, amikor Budapest rendezhette meg az olimpiát.
Azon az emlékezetes hajnalon kisiklott HÉV-vagon kilométereken keresztül száguldott irányíthatatlanul. Két ember súlyosan megsérült.
Az interneten számtalan listát találunk arról, hogy mit érdemes tudni hazánkkal kapcsolatosan. Ezekből válogattuk ki a legérdekesebb tényeket.
„Hétre ma várom a Nemzetinél…” – dudorásszuk ma is, pedig a régi Nemzeti Színháznak már csak hűlt helyét találjuk.
A Széll Kálmán tér korábbi nevére bizonyára nagyon sokan emlékeznek, de vajon tudod, hogyan nevezték egykor a többi teret? Teszteld a memóriádat!
Ismered a főváros négy, összesen több mint 39 km hosszúságú metróvonalát és azok 52 megállóját? Most megtudhatod!
A szedett-vedett berendezésű, lepusztult belvárosi épületekben vagy belső udvarokon kialakított romkocsmák sokunk fiatalságát végigkísérték.
Egyre nehezebben viseljük a városokban a nyarakat a nagy hőség miatt, melyet azonban a környezet átalakításával képesek lehetünk mérsékelni.
A fővárosi hidakkal kapcsolatban tesszük próbára a tudásod. Felismered a különböző hidakat egyetlen részletből?
Tudod, milyen útvonalon járnak a BKV busz-, villamos-, trolijáratai? Kvízünkben a végállomások alapján kell kitalálnod, melyik járatokról van szó.
Magyarország egyik legemlékezetesebb balesete 1962-ben történt, amikor egy elszabadult vonatkocsi „kiszaladt” a Nyugati pályaudvarról a Körútra.
Hihetetlen lélekvándorlás vagy átverés? A '30-as években egy magyar kamasz lány arra ébredt, hogy egy 40 éves spanyol családanya lelke költözött belé.
A két vezető vesztette életét, amikor az egyik szerelvény fékhiba miatt 100 kilométeres sebességgel belerohant a szemben felfelé tartó fogaskerekűbe.
Mennyire ismered a legnagyobb magyar építészek életművét? Kitalálod, kinek a tervei alapján épült ez a 10 híres budapesti épület?
Az idén 150 éves Budapest zászlóját azért változtatták meg, mert túlságosan hasonlított a román zászlóhoz.
Az 1890-es években egy teljes afrikai falut a budapesti állatkertbe költöztettek a lakókkal együtt.
Josephine Baker első budapesti fellépését óriási várakozás előzte meg, de voltak, akik bűzbombákkal próbálták megzavarni az előadást.
A „legnagyobb magyar” fia, Széchenyi Ödön gróf rengeteget tett Magyarország fejlődéséért, Törökországban pedig – első keresztény személyként – pasa címmel ruházták fel.
A magyarokat eléggé megosztja a kérdés, hogy a felújítás után is autómentes maradjon-e a Lánchíd – derül ki egy friss felmérésből.
Magányosan élt, utálta az embereket, és őt is gyűlölte Budapest népe – ki volt Kasselik Jenő, a különc milliomos?
Otthonosan mozogsz a fővárosban? Kívülről fújod Budapest kerületeit? Kvízünkben egy-egy utcáról kell kitalálnod, hányadik kerületben található.
Miss Arizona, a népszerű mulató tulajdonosa fia halála után férjét sem tudta megmenteni, ő maga pedig nyomtalanul eltűnt egy fekete Gestapo-autóban.
Halászbástya, Hősök tere, Citadella, hát persze! De van egy csomó más is, ami nem ennyire nyilvánvaló, pedig megéri látni!
A budapesti utca legendás alakja volt a nők fenekét újságpapírral megpaskoló Füttyös Gyuri, akinek személye ma is mendemondák tárgya.
A Budai Postapalota helyén egykor bányató állt, de aztán a történelem közbeszólt.
Soroksár határában tűz ütött ki az autóbontóban, jelentős a kár.
Rengeteg lezárás vár Budapest utcáin, mutatjuk, mire készülj!
Ha úgy érzed, a Dunán átívelő hidakat nagyon jól ismered, töltsd ki kvízünket!
Robbie Williams rajongója igen szerencsés: másodszor választotta ki budapesti koncerten őt az énekes.
Ez a budapesti sportolónő forradalmasította a műkorcsolyát.
A nyolcvanas években a Vidám Parkban garantáltan próbára tehettük a bátorságunkat és a gyomrunkat, miközben maradandó élményeket szereztünk.
Állítólag nehéz mérni a becsületességet, de az „elveszett pénztárca” teszt mégis képes volt meglepetést okozni a kutatóknak.
1965 nyarán igazi csodának lehetett szem- és fültanúja a magyar közönség: a dzsessz élő legendája, Louis Armstrong érkezett Budapestre.
1903-ban a hatalmas Párisi Nagy Áruházat bekebelezte a tűz, a bent rekedt emberek pedig, más választás nem lévén, az emeleti ablakokból ugrottak ki.