Az Uzsoki kórház orvosigazgatója úgy fogalmazott, humánerőforrás-gondok miatt nem tudják biztosítani a betegek ellátását.
Leállt február 16-án a budapesti Uzsoki Utcai Kórházban a kardiológiai osztályon a súlyos betegek ellátása – írta friss Facebook-posztjában Kunetz Zsombor orvos, egészségügyi elemző. Erről az Economx adott hírt.
A Uzsoki Utcai Kórház orvosigazgatója a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központnak (NNGYK) küldött levelében indoklásként azt írta, a kardiológiai osztályon és a kardiológiai őrzőben nem tudják biztosítani a koronáriaintervenciót humánerőforrás-gondok miatt, ezért ezeket a szolgáltatásokat lemondják.
Ez azt jelenti, hogy a kardiológiai osztályon gyakorlatilag a súlyos betegek tekintetében leáll a betegellátás, nem lesz infarktusellátás, de egyéb komolyabb ellátás sem.

A betegeket a Bajcsy-Zsilinszky Kórházban, a kistarcsai Flór Ferenc Kórházban, a Semmelweis Egyetem Klinikai Központjában, a Betegápoló Irgalmas Rendi Kórházban, a Gottsegen György Országos Kardiovaszkuláris Intézetben és a Honvédkórházban látják majd el.























