Nemcsak a tengerentúlon, de idehaza is előfordul, hogy a hallgatóknak diákhitelt kell felvenniük felsőoktatási tanulmányaik finanszírozása érdekében, de gyakori, hogy az ember lakáshitelt igényel, hiszen kevesen vannak, akik önerőből megoldják álmaik otthonának megvásárlását. A hasonló hitelekből származó adósságokat általában hosszú évekig törlesztjük, és egy nemrég végzett felmérés szerint ezt a tényt nem szívesen kötjük partnerünk orrára – írja a StudyFinds.
Sokan félnek kitálalni partnerüknek anyagi helyzetükről
A 2000 amerikai felnőtt megkérdezésével végzett kutatásból kiderült, hogy az emberek több mint tíz százaléka hazudott már anyagi körülményeiről, egynegyedük pedig pénzköltési szokásairól a párjának. Hasonló a helyzet az adósságokkal is: a felmérés azt mutatja, hogy átlagosan csupán fél évvel a párkapcsolat kezdetét követően árulják el az emberek társuknak, valójában mennyivel is tartoznak a banknak vagy egyéb hitelezőknek.
A félelem oka valós: a megkérdezettek mintegy fele nyilatkozott úgy, hogy egy komolyabb adósság visszariasztaná a kapcsolattól. Szintén majdnem 50 százalék említette a fukarságot mint taszító jellemvonást, míg 40 százalék úgy vélte, nem jó, ha potenciális partnere nem képes hosszabb időn át megmaradni egy állásban. A megkérdezettek fele mégis úgy nyilatkozott, hajlandó lenne belemenni egy kapcsolatba olyan személlyel, aki hitelt törleszt.
A felmérést végző pénzügyi szolgáltató cég vezérigazgatója úgy nyilatkozott, a házasságokban előforduló veszekedések leggyakrabban anyagi dolgok miatt robbannak ki, és a válások mögött is a legtöbb esetben pénzügyi problémák húzódnak meg. Rövid távon, flörtölés, randizgatás esetén füllenthetünk anyagi helyzetünkről, hosszú távon azonban fontos az őszinteség. A válaszadók 58 százaléka vélte úgy, hogy mind a menyasszonynak, mind a vőlegénynek stabil anyagi háttérrel kell rendelkeznie, mire esküvőre kerülne a sor.