Ritka betegségben halt meg a királyi család fiatal hercege

betegség herceg
Olvasási idő kb. 2 perc

22 éves korában elhunyt Frigyes luxemburgi herceg, aki egy ritka genetikai betegségben szenvedett. Halála mélyen megrendítette családját és az országot.

A POLG szindróma egy genetikai eredetű ritka rendellenesség, amelyet a POLG gén mutációi okoznak. Ez a gén felelős a DNS-ek replikációjáért, vagyis azért, hogy új másolatok készüljenek belőlük. A betegség súlyos működési zavarokat okoz több szervben, például az agyban, a májban, az izmokban és a belekben. Frigyes luxemburgi hercegnél 14 éves korában diagnosztizálták a szindrómát. 

Robert és Julie nassaui herceg és hercegné legfiatalabb fia 22 éves korában hunyt el a ritka genetikai betegség következtében. Annak ellenére, hogy születésétől fogva ezzel élt, Frigyes pozitív hozzáállásáról, humoráról és eltökéltségéről volt ismert. Tapasztalatai alapján létrehozta a POLG Alapítványt, amelynek célja a szindróma kezelésének és gyógyításának megtalálása – írta róla a People magazin.

Frigyes herceg 14 éves kora óta küzdött a betegséggel
Frigyes herceg 14 éves kora óta küzdött a betegséggelSean Gallup / Getty Images Hungary

Édesapja megható nyilatkozatában elmondta, hogy fia február 28-án, a Ritka Betegségek Világnapján, behívta családját, hogy elbúcsúzzon tőlük. Annak ellenére, hogy napok óta alig tudott beszélni, erőt és bátorságot talált arra, hogy mindegyiküktől személyesen elköszönjön.

„Papa, büszke vagy rám?”

Ez volt az utolsó kérdése Frigyesnek édesapjához, aki úgy fogalmazott, hogy számára a fia mindig is szuperhős volt.

A herceg már gyermekkorában is egyensúly- és koordinációs problémákkal küzdött, de mindig a legerősebb emberként ismerték, aki mindenben meglátta a szépet, és a végsőkig küzdött betegsége ellen.

Megjelent az új Dívány-könyv!

Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.

Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!

hirdetés

Oszd meg másokkal is!
Érdekességek