
Richter Gedeon árva gyerekből lett az egyik legsikeresebb magyar üzletember, származása miatt azonban kisemmizték, és meggyilkolták.
Huszár Károly, vagy ahogy mindenki ismerte, Pufi a magyar némafilm legnagyobb komikus sztárja volt, aki Hollywoodban is jelentős karriert futott be.
A második világháború előestéjén kutyák és macskák százezreivel végeztek önszántukból Anglia-szerte: miért történt a borzalmas „kisállat-holokauszt”?
A holokauszttúlélő tornásznő, Keleti Ágnes sportkarrierjének legjobb mondatai.
Járványok, háborúk, éhínségek… Összeszedtük, hogy a szakértők szerint melyek voltak a legrosszabb évek a történelemben.
Kasztner Rezső csaknem kétezer embert menekített Svájcba vonaton, mégis azzal vádolták a háború után, hogy a nácikkal kollaborált.
A holokauszt során elhurcolt későbbi profi bokszoló, Harry Haft az életéért szállt ringbe az auschwitzi haláltáborban, az őrök szórakoztatására.
Frieda Belinfante volt az első hivatásos női karmester; a háború idején a holland csellistanő az ellenállásnak segített üldözött zsidók mentésében.
Ki volt Petschauer Attila, akiről A napfény íze egyik főszereplőjének alakját is mintázták?
A finn hadsereg kötelékében 300 zsidó származású katona harcolt a németekkel együtt a szovjetek ellen: mi volt az oka a kényszerű szövetségnek?
Hollywood is érdeklődött a ’30-as évek ígéretes magyar gyerekszínésze iránt, akit származása miatt eltiltottak, majd meg is öltek.
A holokauszt gyermekáldozatainak jelképévé vált a 7-8 éves varsói kisfiú, aki megadja magát, miközben egy német tiszt fegyvert szegez rá.
A világ kedves, néma bohócként ismerte meg a pantomimes sztár, Marcel Marceau alakját, aki a holokauszt idején több száz zsidó gyereket menekített ki a megszállt Franciaországból.
A háborúk idején végzett embermentés az egyik legheroikusabb tett, amire bárki képes lehet: ezek a civilek rengeteg ember életét mentették meg!