Vietnámban csaknem százan vesztették életüket az áradások miatt, de Thaiföldet és Malajziát is elérte a heves esőzés.
Délkelet-Ázsiában tovább emelkedett az áradások és földcsuszamlások halálos áldozatainak száma, miután egy hete heves esőzések kezdődtek a térségben – írja az Associated Press.
Százhoz közelít a katasztrófa áldozatainak száma
Vietnámban már 91 halottról számoltak be, 11 embert pedig még keresnek. A legsúlyosabban érintett Dak Lak tartományban 63 ember halt, többségük fulladás következtében.
![]()
VIDEO: Market traders in the south-central Vietnamese province of Dak Lak do what they can to clear up and save their stock after severe flooding.In the last week, heavy rain has hit parts of the country, causing flooding and landslides that have resulted in at least 90 deaths pic.twitter.com/Ihh9V9xr4t
— AFP News Agency (@AFP) November 23, 2025
Az elmosott utak miatt sok helyen helikoptereket kellett bevetni a lakosság evakuálására, és csak így tudnak élelmet eljuttatni a katasztrófa sújtotta területekre.
A vietnami meteorológiai ügynökség figyelmeztetett:
![]()
egyes helyeken továbbra is zuhog az eső, egy új trópusi ciklon alakulhat ki, amely a hét második felében ismét rosszabb időjárást hozhat.
Az ENSZ előzetes adatai szerint a természeti katasztrófa mintegy 1,2 milliárd dolláros gazdasági kárt okozott, több mint félmillió otthon megrongálódott, több százezer embert evakuáltak.
A rendkívüli mennyiségű csapadék Thaiföldön is pusztított: a hétvégén villámárvizek alakultak ki, amelyek több mint kétmillió embert érintettek. Hat déli tartományban öt ember meghalt és négy megsérült.
![]()
Hat Yai városára 300 éve nem látott mennyiségű, 335 milliméter esőt zúdult 24 óra alatt, több száz turista és helyi rekedt otthonaikban és szállodákban.
Malajziában is egyre rosszabb a helyzet: kilenc államban eddig több mint 12 500 ember kényszerült elhagyni otthonát, miközben a monszun további erősödése várható.
























