Csak a helyieknek lesz ingyen a magyarok kedvenc külföldi úti célja

Olvasási idő kb. 2 perc
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen a Dívány!

Fizetőssé teszi Róma a híres Trevi-kút látogatását. A tervek szerint egyelőre jelképes, 1 eurós belépődíj mellett előzetes időpontfoglalás is szükséges majd a látványosság megtekintéséhez. A korlátozás csak a külföldiekre vonatkozik.

A tervek szerint 2025-ben már nem lehet majd csak úgy odasétálni a híres római Trevi-kúthoz – derül ki az Economx írásából. Előzetes helyfoglaláshoz kötik a látogatást, és 1 eurós belépőjegyet is beszednek. Alessandro Onorato, Róma főpolgármesetere beszélt erről, kiemelve: a tömegturizmussal szemben kívánják megvédeni az olasz főváros egyik leglátogatottabb látványosságát.

Az intézkedés csak a külföldi látogatókra vonatkozik majd, a helyiek továbbra is ingyenesen, korlátozás nélkül csodálhatják az olasz főváros legnagyobb szökőkútját. A főpolgármester a Corriere della Sera nevű lapnak adott interjúban arról is beszélt, hogy korlátoznák a turisták tartózkodását, étkezését is a kút lépcsőin, valamint a tér kávézóinak és éttermeinek teraszain. Hogy ezt hogyan kívánják megvalósítani, arról egyelőre nem beszélt Alessandro Onorato.

A külföldi turisták tömegének csökkenését várják az ingyenesség megszüntetésétől
Fotó: Atlantide Phototravel / Getty Images Hungary

Így szűnik meg külföldön a látványosságok ingyenes látogatása 

A Trevi-kutat Niccolò Salvi kezdte el építeni, ám befejezni már nem tudta: ez Giuseppe Pannini nevéhez fűződik, aki 1762-ben készült el vele. A kút szoborcsoportjának témája a víz megfékezése – központi alakja Ókeanosz, a tengerek görög istene.

Idézőjel ikon

Érdekessége, hogy máig az ókori Aqua Virgo vízvezeték táplálja.

Arról is ismert, hogy az ide látogatók aprópénzt szoktak beledobni, ezzel jelezve, hogy vissza kívánnak térni még Rómába. Egyes számítások szerint naponta mintegy 3 ezer eurónyi (mintegy 1 millió 180 ezer forint) aprót dobnak a turisták a vízbe.

Nem ez az első próbálkozás arra, hogy csökkentsék az olasz látványosságoknál a turisták tömegét. 2019-ben kerítéssel akarták ezt elérni nemcsak a szökőkútnál, de a Spanyol lépcsőnél is, 2023-ban pedig 5 eurós belépőjegyet vezettek be a Pantheonnál. Ahogy arról a Dívány is írt, Velencében idén nyáron korlátozták a turistacsoportok számát, és belépőjegyet is bevezettek. 

Divany könyv

Vedd meg fél áron a Dívány első könyvét!

A Dívány újságírói által felkutatott történetek fele a 20. század elejének Magyarországát idézi meg, a másik fele pedig a világ tucatnyi országából mutat be egészen különös eseteket.

Tekintsd meg a kötetet, kattints ide!

hirdetés

Kálmán Gábor
Kálmán Gábor
Vezető szerkesztő
Kálmán Gábor az ELTE Bölcsészettudományi Karán szerzett diplomát kommunikáció szakon. Újságíróként és szerkesztőként is dolgozott online és print napi-, illetve hetilapoknál, magazinoknál, később tördelőként, grafikusként és művészeti vezetőként szerzett tapasztalatokat. A Kodolányi János Főiskolán online újságírás gyakorlatot vezetett, elvégezte a 4Cut Digitális Műhely Videóvágó, videótechnikus tanfolyamát. 2024 óta dolgozik a Díványnál újságíróként és szerkesztőként. 2026 januárjától vezető szerkesztői feladatokat is ellát.
Oszd meg másokkal is!

Neked ajánlott

Az oldalról ajánljuk

Testem

Sokan nem tudják, hogy visszafordítható ez a látást érintő népbetegség: a műtét lehet a megoldás

Világszerte a szürkehályog felelős a legtöbb látásvesztéssel járó megbetegedésért, amely az idősödő társadalomban egyre több embert érint. Sokan mégis halogatják a vizsgálatot, pedig a fehérjék összecsomósodása miatt kialakuló lencsehomályosodást semmilyen gyógyszer vagy szemüveg nem tudja megállítani. A modern szemészet segítségével azonban ez az állapot teljesen visszafordítható: az ultrahangos és lézeres mikroműtéti technikák nemcsak biztonságosan és gyorsan adják vissza a tiszta látást, de a beültetett csúcstechnológiás műlencsékkel a korábbi fénytörési hibák is korrigálhatók.

Testem

Hiába szeded, ártasz vele: így fordul a D2-vitamin tested ellen

A D-vitamin fontosságát ismerjük, de kevesebbet tudunk annak formáiról. A táplálékkiegészítőkben többnyire D2 formával találkozhatunk, amelyről friss kutatások azt találták, hogy gátolja a D3 forma hasznosulását, ezzel rontva a D-vitaminból képzett kalcitriol nevű, hormonhatású vegyület előállítását.

Világom

Egy lélek sem lakik a menekülő keresztények szigetén: ma már csak egy magányos templom őrzi Nozaki titkát

Több mint 250 éven át titokban őrizték hitüket azok a japán keresztények, akik a hatóságok elől az ország legtávolabbi szigeteire menekültek. Nozaki az egyike volt azoknak az elszigetelt menedékhelyeknek, ahol a kereszténység követői a vallási tilalom ellenére is fenn tudták tartani közösségeiket. Noha a Nagaszaki prefektúrához tartozó apró sziget ma már lakatlan, különös múltja miatt mégis sokan kíváncsiak rá.

Világom

Betiltották a középkorban a gombot: nők nem viselhették

A pazarlás visszaszorítása érdekében egészen szélsőségesnek tűnő rendelkezések korlátozták a középkori olasz városok lakóinak kinézetét. Többek között gombot sem hordhatott mindenki, de a hajviseletet és az otthoni öltözködést is szabályok közé szorították.