Nézze meg a női sport úttörőit a bokszolótól evezőig, baseballostól bowlingosig!
A sok lehúzós reklám után, amiken a nőket vagy tök hülyének, vagy butácska rabszolgákként mutatják be, a World In Sportot követve összeszedtünk néhány régi fotót, amin sportolnak. A legtöbb kép az 1900-as évek legelején, az evardiánus kor környékén készülhetett, amikor a nők egyre hangosabban hallatták a hangjukat és egyre többen választottak férfiasnak tartott sportokat. Ahogy ezeken is látszik, azért ekkor még meglehetősen gyerekcipőben járt a dolog, bár ekkoriban még a focit is úriemberek játszották. A sportok pedig a legváltozatosabbak a boksztól a baseballig, a bowlingtól az evezésig.
Éppen bokszolni készülnek ismeretlenek ezen a képen.

Az amerikai női baseball liga ugyan csak 1943-ban állt fel, a 1913-ban már megalakult a New York Female Giants. Sőt, hivatásos játékos már az 1900-as évek előtt is volt.

Ugyanabból a korszakból származó fotó. Ezen a képen egy férfi játékos látható, szóval lehet, hogy a női és férfi csapatok egymás ellen játszottak.

Ezen a képen a Bennett-testvérek láthatóak - Jane és Elizabeth - A fotó 1910 és 1915 között készülhetett, ekkor még nem voltak profi bokszolók.

Az Egyesült Államokban már a tizenkilencedik században is rendeztek állítólag birkózóbajnokságot. A képen bunyózó egyik nő valószínűleg Laura Bennett, aki egyeduralkodó volt.

Ahogy az oldal írja, azért nem csak a Bennett-testvérek űzték ezt a sportot, hanem a Mrs. Edwards és Faurlein Kussin is, akik 1912-ben találkoztak a ringben.

És helycsere, és egy bemutató ütés kontyban, valamint otthonkában. Elég messziről indult a női boksz, mire valamennyire beérte a férfit.

Oké, ez nem klasszikus sport, Héléne Dutrieu ugyanis repülős volt. A kép 1911 szeptemberében történt, amikor harmincnégy éves volt.

Viszont Dutrieu korábban híres biciklista volt, később kaszkadőrként is dolgozott, autóversenyző is lett, majd különböző show-kban lépett fel.

May Sutton hat éves volt, amikor Angliából Kaliforniába költöztek. A három testvérével ők uralták a teniszvilágot az 1900-as években. 1904-ben 18 évesen amerikai bajnok lett.

Ezen a képen pedig az egyik testvére Florence Sutton látható. Mivel a rendes ruhákban nem tudtak teniszezni, ezért elsőként tűrték fel a ruhájuk ujját.

A nők rengeteg sportot bevettek, itt megint a baseball.

Itt bowlingozik valaki.

Íme az evezés.

Itt tobogánoznak, azaz szánkóznak.

Íme a vívás az 1900-as évekből.

Belekóstoltak a fociba is.

Még több foci.

Így tovább.

Női krikettcsapat.

Ezúttal játékban.

A képet 1900 környékén készítették, Elaine Golding látható rajta. A korszak legjobb női úszójának számított.

























