Penészes szemeteskukában pácolt a kistermelő
Péteri, Sülysáp és Diósd piacain árulta hústermékeit egy péteri kistermelő. Koszos üstökben olvasztott ipari zsírt, az üzemet pedig egy takarítatlan garázsban rendezte be. Aztán jött a Nébih.
Péteri, Sülysáp és Diósd piacain árulta hústermékeit egy péteri kistermelő. Koszos üstökben olvasztott ipari zsírt, az üzemet pedig egy takarítatlan garázsban rendezte be. Aztán jött a Nébih.
A Nébih arra volt kíváncsi, kimutathatóan szennyező-e ezekre, ha forgalmas utak vagy kereszteződések mellett árulják őket.
Élelmiszerbiztonságilag pedig kifejezetten jó a helyzet. Viszont boldogok lehetnek a Balatonfüreden nyaralók!
Sókat tesztelt a Nébih: 45-ből 40 elbukott, félmillió forintért bírságoltak és többet ki is vontak a forgalomból. Volt olyan jódozott só, amiben pont jód nem volt.
Hiába sokak kedvence a XVI. kerületi hely, a Nébih ellenőrzésen rég lejárt, jelöletlen, illetve félkész termékekkel buktak le. Bezárkózó tulaj, tehetetlen hatóság, Facebook-kommentháború és gerilla-nyitvatartás - valamint a történet vége.
Az üzem finoman szólva sem volt steril.
Lassan itt lenne az ideje némi továbbképzésnek a cukrászok körében.
A májusi riasztás miatt vizsgálódott a hatóság, és most mindent rendben talált.
Egy páraelszívó miatt is tragédia történhet, de az új ablakok is veszélyesek.
A Nébih húsvéti razziáin eddig jobbak az eredmények mint tavaly, de azért volt húsfeldolgozó, amit így is be kellett zárni.