A férfi vendégek rendesebbek a nőknél, vallja a pedikűrös: ebben teljesítenek jobban

Olvasási idő kb. 3 perc
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen a Dívány!

A műköröm és a géllakk aranykorában a manikűrt és a pedikűrt legtöbben a női szépségápolással, a „csajos énidővel” azonosítják, pedig a kezek és lábak igényes ápolása férfiak esetében legalább olyan fontos, mint nőknél. Erre nemcsak akkor lehet szükség, ha a férfi fizikai munkát végez, hanem a megnyerő és ápolt külső érdekében is.

Ugyan egy átlagos családban talán még mindig többet mosogatnak az anyukák, mint az apukák, és a leevett ruhákból is inkább a nők suvickolják ki az ételmaszatot,

a férfiak keze még így is több káros külső hatásnak lehet kitéve, mint a női kacsó.

Hogy miért? Vegyük sorra a lehetőségeket:

Fizikai munka

Ha házat épít: vakol, burkol, betont kever, ha ablakot gyalul, meszel vagy mázol, ha autót szerel, benzint tölt vagy olajat cserél, ha bútorokat pakol, ha földet művel vagy állatot tenyészt, naponta érintkezhet a bőrt igénybe vevő vagy egyenesen roncsoló vegyi anyagokkal, durva, érdes felületekkel, melyek után a kéz regenerálásra szorul. Az efféle műveleteket követő gyakori kézmosás a higiénia szempontjából ugyan elengedhetetlen, de a bőrfelületet a kiszáradás újabb kihívása elé állítja.

Ha a munka nem kíméli a kezet, jól jön a férfimanikűr
Fotó: Catherine Falls Commercial / Getty Images Hungary

Sport

A bicikli kormánya, a súlyzók, a kondigépek kapaszkodója vagy akár egy evező olyan szilárd felületek, melyek erőteljes, rendszeres markolgatása bőrkeményedést idéz elő. De ugyanez a helyzet a kertészkedéssel is, természetesen, és a barkácsolás közben használt szerszámok és vegyi anyagok is nyomot hagynak a bőrön.

Nem is csoda, hogy ezután ápolásra szorul a kéz
Fotó: Teresa S / EyeEm / Getty Images Hungary

Környezeti hatások

Ha gyakran mosunk kezet, a bőrünk kiszárad. Ha kifújja a szél, a kéz bőre akkor is kiszárad. Ha pedig megcsapja a hideg, úgyszintén kiszárad. Ha viszont ez megtörtént, megrepedezik, szinte törik a bőr, ahol pedig „eltört”, ott kinyílik, vérzik. Ez a veszély természetesen mindkét nemet egyformán fenyegeti, de a hölgyek kevésbé vonakodnak a kesztyű használattól, és kézkrémet is gyakrabban alkalmaznak. Károsíthatja még a bőrtépkedés, körömrágás is a kezet – amellett, hogy fertőzések melegágya is lehet ez a tevékenységünk…

A férfimanikűr

Egyszerű és nagyszerű megoldás
Fotó: didesign021 / Getty Images Hungary

Ahhoz, hogy a körömágyakat, a benőtt bőrt szakszerűen kezeljük, a bőrkeményedést puhítsuk, a bőrfelületet hidratáljuk, a körmöket helyesen vágjuk, néha egyszerűbb betérni egy szalonba, és gyorsan túlesni az egészen. Hogy ott pontosan mi és hogyan is történik, az a szakemberek hatásköre. Nekünk elég felismerni a veszélyeket, és felkeresni a megoldást nyújtó szalont.

A szakember általi férfilábápolás, mint kezelés, lehet esztétikai és egészségügyi indíttatású is. Goldschmied Hajnalka gyógyító manikűr-pedikűrös szakembertől megtudtuk, a férfiak minden korosztálya előszeretettel fordul hozzá, bár sokkal inkább pedikűrkezelésért, mint manikűrért, és azt is elsősorban egészségügyi és nem szépészeti okokból veszik igénybe.

A szakértő elmondta, hogy a fiatalabb férfi korosztály szinte kizárólag egészségügyi panaszokkal jelentkezik nála,

az idősebb réteg tagjai pedig gyakran inkább kényelmi megfontolásból. Az alkalmi turista vendégek mellett jelentős hazai vendégköre folyamatosan visszatérő, állandó férfi tagokkal van tele, köztük nyugdíjasokkal is, akik 4-6 hetente keresik fel.

„Meg kell, hogy mondjam, hogy a férfi vendégek általában rendesebbek is, mint a nők. Ha egy gombás köröm kezelése, egy benőtt köröm miatti gyulladás, vagy egy tyúkszem eltávolítás után otthoni utókezelésre van szükség, azt a férfiak, tapasztalatom alapján, még becsületesebben megcsinálják, mint a nők” – nyilatkozza a pedikűrös szakember.

Idézőjel ikon

„Természetesen, az ilyen kezelések után vissza kell jönni kontrollra is, így könnyen fel tudom mérni, hogy otthon kik csinálják jobban a rájuk bízott utómunkákat.”

Noha legtöbb paciense már az előző alkalommal leegyezteti a nagyjából egy hónappal később esedékes kezelés következő, pontos időpontját, a szakértő azt tanácsolja: tyúkszem és benőtt köröm esetén akkor kell pedikűröshöz fordulni, ha már kezd érzékeny lenni, de még nem fáj. Ez a tökéletes időpont a kezelésre.”

A kéz körmeivel más okból keresik fel férfiak a szakembert.

„Manikűrkezelésre főként az idősebb korosztályból érkeznek, illetve olyanok, akiknek a munkájukhoz van szükségük az ápolt kézre. Az előbbi réteg még a tartósabb polírozást is szokta kérni, míg a szakmai szempontokat figyelembe vevők, például a felszolgálók, ettől inkább eltekintenek” – mondja a kéz- és lábápolás szakavatott mestere.

Pedig a manikűrszalonokban általában többféle kezelést is kínálnak a hozzájuk forduló férfiaknak az alapcsomagtól a kényeztetőn át a legragyogóbb hatást elérő kezelésig, az említett procedúráktól egészen a francia vagy a japán manikűrig, kinek-kinek igénye szerint.

Múzsák a csók után könyv

Múzsák a csók után

Mi történt Szendrey Júliával, miután visszautasította „a nemzet özvegye” szerepét? Miért nem állt szóba egymással Babits felesége és lánya a költő halála után? A kötet nagy íróink, költőink életének legfontosabb női szereplőit helyezi a középpontba: húsz magyar múzsa élettörténetébe nyerhetünk bepillantást. Olykor felemelő, máskor tragikus női sorsok gyűjteményét tartja kezében az olvasó, amelyből kiderül: a halhatatlanságért sokszor a személyes boldogsággal kell fizetni: a kötet harmadik kiadása már a nyomdában.

Rendeld meg a kiadó oldalán kedvezményesen!

hirdetés

Molnár-Zolnay Fruzsina
Molnár-Zolnay Fruzsina
Oszd meg másokkal is!

Neked ajánlott

Az oldalról ajánljuk

Testem

Ez történik a testeddel, ha minden nap zöld teát iszol

A zöld tea nemcsak a koffein miatt hasznos, hanem az antioxidánsai miatt is. A hatás maximalizálásához napi 3-4 csészényi tea kell, lehetőleg nem forrásban lévő vízzel leöntve, illetve számolni kell azzal is, hogy a zöld tea negatívan hat a vas hasznosulására.

Offline

Férfiruhában kémkedett a japánoknak a kínai hercegnő: hadsereget is vezetett hazája ellen a Kelet Gyémántja

Mandzsu hercegnőnek született, de a japán hadsereg legveszélyesebb titkos fegyvere lett belőle. Josiko Kavasima élete a huszadik századi történelem egyik legbizarrabb kémhistóriája: a hercegnő szakított a női szerepekkel, férfiruhát öltött, és saját hadsereget vezetve segítette Japánt Kína lerohanásában. A „Kelet Gyémántjaként” ünnepelt kémet a háború után a kínaiak nemzeti árulóként fogták perbe, és sorsa drámai véget ért. Utánajártunk a Távol-Kelet legrejtélyesebb, férfiruhás női kémének elképesztő és tragikus életének.

Testem

Ezért tör rád délután az édesség utáni vágy: komoly problémát jelezhet

Bár szinte mindenkivel előfordul, hogy ebéd után elnehezül, és legszívesebben azonnal valamilyen édesség után nyúlna, a rendszeresen visszatérő délutáni fáradtság- és cukorcsapda mögött komoly egészségügyi okok állhatnak. A szakemberek szerint ez a jelenség az inzulinrezisztencia egyik legtipikusabb és leginkább figyelmen kívül hagyott előszele lehet. Amikor a sejtek éheznek a hibás anyagcsere miatt, a szervezetünk kénytelen vészjelzéseket küldeni, ami drasztikus energiazuhanásban és kínzó nassolási vágyban nyilvánul meg. De hogyan működik ez a rejtett folyamat, milyen egyéb tünetekre kell figyelnünk, és hogyan törhetjük meg végleg ezt az ördögi kört?

Édes otthon

5 hőségtűrő növény az erkélyre: bírják a 40 fokot is

A nyári hőség és a hosszan tartó száraz időszakok sok kerttulajdonost és balkon-rajongót próbára tesznek: a cserepes növények gyorsan kiszáradnak, a forró burkolatok pedig tovább fokozzák a hőséget. Vannak azonban olyan virágok és dísznövények, amelyek meglepően jól viselik a napsütést és a ritkább öntözést.