Autózás ősszel: 5 veszélyforrás, amiből könnyen baleset származhat
Az autózás szempontjából az ősz az egyik legveszélyesebb időszak. Mutatjuk, mire figyelj az utakon, hogy épségben térhess haza.
Az autózás szempontjából az ősz az egyik legveszélyesebb időszak. Mutatjuk, mire figyelj az utakon, hogy épségben térhess haza.
A világ filmművészetéhez való egyedülálló hozzájárulása elismeréseként Mészáros Márta kapja az Európai Filmakadémia életműdíját a 34. Európai Filmdíj átadóünnepségén, december 11-én Berlinben.
Mi történt, Brittany Murphy? címmel készített dokumentumfilmet az HBO Max Brittany Murphy utolsó napjairól. A színésznő 32 éves korában, 2009-ben összeesett otthonában, sokkoló halálát majdnem 12 évvel a tragédia után is rejtélyek övezik.
Mákos-fehércsokoládés almatorta lett a Magyarország cukormentes tortája háziverseny győztese – közölte az Egy Csepp Figyelem Alapítvány szerdán.
A sitcomban a Paul Reiser által alakított karakter édesanyját játszotta.
Hatalmas várakozás előzi meg a Szex és New York széria folytatását, amely sok év kihagyása után új évaddal tér vissza. Tavaly december óta izgulhatunk azon, hogyan és milyen formában tér vissza a négy barátnő, és mely mellékszereplők társaságában tűnnek majd fel a képernyőn az And Just Like That-ben.
Petőfi Sándort sokáig a legnagyobb magyar költőnek tartották. Mára az irodalomtudomány már tudja, hogy akadnak azért méltó vetélytársai, de egy dolog biztos: a magyar ember senkitől nem tud fejből annyi verset felsorolni, mint tőle. Lássuk, neked nem kopott-e meg a memóriád? Tegyünk egy próbát! Válaszd ki, mi a vers címe az első sorok alapján!
Kétszer volt oltva Marc Pichler. És az Emmy-gála előtt negatív tesztekkel is rendelkezett.
A Washington Post szerint Karikó Katalint a világ megmentőjeként kellene ünnepelni. Mi is így gondoljuk, és el is mondjuk, hogy miért a magyar biokémikusnak, kutatóbiológusnak, a koronavírus elleni mRNS-alapú vakcina egyik fejlesztőjének drukkoltunk.
Az Éjjeli őrjárat és a Dr. Tulp anatómiája festője felesége halála után szolgálólányai karjaiban vigasztalódott.
Már a májusi Jóbarátok Reunionban sem futotta túl jó formáját. A kilencvenes évek szappanoperájának komikus-ikonja mára sokat vesztett sármos külsejéből.
Ha ősz, akkor nálunk amibe csak lehet, kerül egy kis dió, és a csonthéjas mellől egy-két falat cékla sem maradhat ki. Ilyenkor jöhetnek az almás édességek, a pumpkin spice-hangulat, na és persze néhány olyan vacsoratipp, amik különleges fogásokat eredményeznek úgy, hogy közben az elkészítésükkel nem sok dolgod lesz.
A dióban az édességek mellett számos lehetőség van. A vegán konyha is felfedezte magának, így láttuk már ragukban, kolbászként és sütemények kekszes alapját helyettesítve. Mutatunk ötöt a lehetőségek közül.
A türkizzöld bársonyszófán, hófehér, csipkeszegélyes ágyneműn egy meztelen nő fekszik. Karjait a feje mögé teszi, egy sötét tincs a vállára hullik, pimasz tekintettel mosolyog a festőre. Egy másik, évekkel később készült képről ugyanez a nő néz vissza, ugyanerről a szófáról, ugyanebben a testtartásban, immár felöltözve.
Ez a feladvány persze kicsit becsapós: nem azért nehéz, mert valamilyen helyesírási apróbetűt kellene ismerni hozzá, inkább amiatt, hogy a legtöbben életünkben nem hallottunk még erről a Vasban eredő, majd Sárvárnál a Rábába torkolló patakról.
Varrj takarót legkedvesebb cirmosaidnak a Calicóval, adj otthont a kóbor macskáknak a Cat Lady Boldogságdobozával, vagy legeltess lámákat Llamalanddel.
Ezúttal a távozó díványosok mesélnek arról, milyen hétköznapi apróságok tették őket boldoggá az újságnál töltött idejük alatt.
Egy jó kis darált húsos alap akkor az igazi, ha már éppen megpuhult, de még nem száraz, és éppen annyira fűszeres, hogy a belőle készülő ragu többi alapanyagának íze is érvényesülhessen. Gondoltad volna, hogy ennek a sütését is el lehet rontani?
Paradicsom vagy pokol? Fegyveres támadás ért egy magyar kutatócsoportot Etiópiában 2012. január 17-én, amelyben Fábián Tamás és dr. Szabad Gábor életét vesztette. Ezt követően a médiát elárasztották az e sajnálatos eseményt közreadó hírek. A vérfürdővé színezett, ugyanakkor mérhetetlenül tragikus gyilkosságok hátterében pedig elsikkadt az, hogy valójában mit is kerestek ott földrajzért rajongó tudósaink. A szenzációhajhász hozzáállással lebecsülték az újságolvasókat és a tévénézőket. Csak a tragédia lenne érdekfeszítő fél percben?
Nemcsak külföldi utazáskor, esetleg angol vagy amerikai receptoldalak fordításakor bizonytalanodhatunk el az egyes mértékegységeket illetően. Történelemkönyveink, régebbi irodalmi művek lapjain is jócskán találkozunk ma már teljességgel ismeretlen, furcsa hangzású kifejezésekkel, melyek hosszúságot, súlyt vagy épp űrmértéket fejeznek ki.
Az ötödikes történelemanyag kifejezetten izgalmas és változatos időintervallumot dolgoz fel, nem véletlenül kedvence sok felsősnek az ilyenkor még érdekes történetekkel színesített, izgalmas kalandokat, csatákat elbeszélő tantárgy.
A második világháború utolsó napjaiban járunk, amikor már minden összedőlni látszik.
A lazac nemcsak egészséges, de általában azok is szeretik, akik nincsenek éppen elájulva a tengeri herkentyűktől. Mi is rajongunk érte, éppen ezért lett ezen a héten a lazac a receptválogatásunk főszereplője.
Most igazán jó grillezni, ezeken a többnyire kellemes, őszi napokon, amikor napközben már nincs olyan idő, amiben csak két perc elviselhető, este pedig egy pulóverrel még remekül elvan az ember. Ha pedig hozzánk hasonlóan te is valami újat készítenél a cukkinik és paprikák után, fogj néhány cső kukoricát és dobd a grillre! Mutatjuk, hogyan érdemes készítened.
Egy jó rántotta is remek lehet, hát még egy közepesen hatalmas gombás-snidlinges omlett, jó sok cheddar sajttal! Ám ha ezekhez épp nincs kedved, készíts ugyanilyen gyorsan valami sokkal izgalmasabbat – ebben segítünk ezen a héten.