Aki evett ezekből a retró édességekből, minden bizonnyal nem felejtette el ízüket. Te mindre emlékszel?
hirdetés
Nevük szinte fogalom, de milyen ízük is volt valójában? Ha neked még ott van a szádban, gyorsan töltsd ki ezt a kvízt!
hirdetés
Az értékelésért görgess lejjebb!
Indulhat a kvíz
10 kérdéses játék
A válasz helyes!
Ez most nem jött össze.
A helyes válasz: Rum.
Eddig /1
találat - ez %
1. kérdés
A Sport szelet nagy túlélő, ma is kaphatjuk. Milyen aroma teszi egyedivé zamatát?
Rum.
Sör.
Konyak.
A válasz helyes!
Ez most nem jött össze.
A helyes válasz: Ananász vagy narancs.
Eddig /2
találat - ez %
2. kérdés
Milyen íze volt a Melba kockának?
Ananász vagy narancs.
Alma vagy körte.
Banán vagy citrom.
A válasz helyes!
Ez most nem jött össze.
A helyes válasz: Naná, rumos-diós volt.
Eddig /3
találat - ez %
3. kérdés
A Lottó szelet nemcsak a szerencsejátékot promotálta, de finom is volt. Emlékszel az ízére?
Csak az alkohol miatt vettem, sósborszesz volt benne.
Persze, a kedvenc karamellás szeletem volt.
Naná, rumos-diós volt.
hirdetés
A válasz helyes!
Ez most nem jött össze.
A helyes válasz: A tetején csokival leöntött puffasztott rizs tette bizarrá külsejét.
Eddig /4
találat - ez %
4. kérdés
A Chokito ronda és finom, erre mindenki emlékszik, de mi volt a jellegzetesssége?
Mazsolával volt megtöltve.
Mákos csoki volt, ezért külföldön nem is lehetett forgalmazni.
A tetején csokival leöntött puffasztott rizs tette bizarrá külsejét.
A válasz helyes!
Ez most nem jött össze.
A helyes válasz: A kávé ízét.
Eddig /5
találat - ez %
5. kérdés
A Párizsi kocka mit idézett fel?
A kakaó ízét.
A tej ízét.
A kávé ízét.
A válasz helyes!
Ez most nem jött össze.
A helyes válasz: Sósborszeszt.
Eddig /6
találat - ez %
6. kérdés
Nemcsoki, de legendás is. Mit tartalmazott a Dianás cukor?
Pezsgőt.
Sósborszeszt.
Almalevet.
hirdetés
A válasz helyes!
Ez most nem jött össze.
A helyes válasz: Mogyoró és mandula.
Eddig /7
találat - ez %
7. kérdés
Mi roppant a Melódia szeletben?
Dió és grillázs.
Robbanócukor és nápolyi.
Mogyoró és mandula.
A válasz helyes!
Ez most nem jött össze.
A helyes válasz: Ostyába töltött csokis krém, csokibevonattal.
Eddig /8
találat - ez %
8. kérdés
Milyen ízű volt az eredeti Utasellátó csoki?
Két szelet piskóta közt tejkrém, porcukorral.
Mogyorós-roppanós nápolyi csokis bevonattal.
Ostyába töltött csokis krém, csokibevonattal.
A válasz helyes!
Ez most nem jött össze.
A helyes válasz: Narancsos-rumos.
Eddig /9
találat - ez %
9. kérdés
A Bohóc szeletnek milyen aromája volt?
Kakaós.
Ananászos-citromos.
Narancsos-rumos.
hirdetés
A válasz helyes!
Ez most nem jött össze.
A helyes válasz: Marcipános-meggyes-rumos.
Eddig /10
találat - ez %
10. kérdés
A Szamba szeletet milyen ízéért kedveltük?
Gesztenyés.
Mákos-citromos.
Marcipános-meggyes-rumos.
/
találat - ez %
Összes kvíz
Még több kvíz

Kit vertek meg a magyarok Nándorfehérvárnál? – történelmi alapkvíz

„A kocka el van vetve” – tudod, kitől származnak ezek a híres idézetek?

Mennyire ismered Horvátországot? A 80% kötelező

Villámkvíz: melyik együttesben énekelt Csepregi Éva?

Kvíz: felismered a híres hazai fürdőket egyetlen képről?

Villámkvíz: te tudod, milyen színhez tartoznak ezek az árnyalatok?
Értékelés:
0–4 pont: Nem is vagy édesszájú! Vagy csak nem figyeltél eléggé…
5–7 pont: Újra kellene kóstolnod a retró csokikat.
8–10 pont: Szép munka, tényleg ehetted ezeket a finomságokat!
(Borítókép: Fortepan / Péterffy István)
hirdetés























