Így készül Martha Stewart kedvenc málna-rebarbara dzsemje

Olvasási idő kb. 2 perc

Közeleg a málna- és eperszezon, és ma már az sem kizárt, hogy friss rebarbarára bukkanjunk a piacon vagy az élelmiszerüzletben. Ha te is ilyen szerencsés vagy, készítsd el Martha Stewart bevált lekvárreceptjét, ami málnával és eperrel készítve is tökéletes lesz a reggeli vajas pirítósod tetején.

A kész eper- és málnadzsemet feldobhatod vaníliával és akár egy kevés mandulalikőrrel, de egy házi vanlíiafagyi tetején rummal is nagyon finom. Martha Stewart viszont azt javasolja: egy adag rebarbarával tedd még izgalmasabbá kedvenc málnalekvárod. 

Martha Stewart a tengerentúl legismertebb háziasszonya, aki tévéműsoraival, házi praktikáival, receptjeivel hamar sikeres üzletasszonnyá és nem mellesleg dollármilliomossá vált. Azt mondja, édesanyjától tanult meg sütni-főzni, a legegyszerűbb alapanyagok felhasználásával, mert családja nem volt szegény, csak éppen „nem volt pénzük” – ami a lengyel származású híresség szerint nagy különbség. 

Így a legfinomabb.
Fotó: pilipphoto / Getty Images Hungary

Modellből Amerika első számú háziasszonya

Martha Stewart először modellként dolgozott, majd ételszállító céget alapított egy barátnőjével, aki idővel kilépett a vállalkozásból és Martha egyedül maradt. Ekkor kezdődött a sikertörténete. 1982-ben megjelent az Entertaining, Martha első szakácskönyve, ami elsöprő sikert aratott, így a híresség hamar mindenki imádott háziasszonyává vált. 

Amiből lehetett, pénzt csinált: cége dollármilliókat termelt évente, részvényeit még a tőzsdére is bevezették, sőt 2001-ben az USA 13. legbefolyásosabb üzletasszonya lett. Később néhány hónapra börtönbe zárták bennfentes tőzsdei kereskedésért, de még abból is hasznot húzott: könyvet írt a bent töltött időről. Cégbirodalma és makulátlan hírneve ezek után már nem volt megmenthető, de ma is aktívan blogol, és receptjei, praktikái is megmaradtak az utókornak.

Ha elkészültél, töltsd steril üvegekbe.
Fotó: VW Pics / Getty Images Hungary

Kedvenc lekvárját nagyon egyszerű elkészíteni, és tényleg akkor is összedobhatod, ha még sohasem főztél semmit. 

Ezekre lesz szükséged hozzá: 

45 dkg rebarbara apró kockákra vágva

17 dkg málna 

34 dkg cukor 

2 csík citromhéj

1 evőkanál citromlé

1/4 teáskanál só 

Így készítsd:

A rebarbarát, a málnát, a cukrot, a citromhéjat és -levet és a sót egy vastag falú edényben, gyakran kevergetve forrald fel és főzd kis lángon, amíg a keverék besűrűsödik. Ezen a ponton adhatsz hozzá zselésítőt, ha kifejezetten sűrű állagút szeretnél, de ha elég ideig fő, magától is sűrűsödni fog. Ha darabosan szeretnéd, nem lesz más dolgod vele, csak steril üvegekbe tölteni, ha pedig a sima állagút jobban szereted, pürésítsd és szűrd le, hogy megszabadulj a málna magjaitól. 

Múzsák a csók után könyv

Múzsák a csók után

Mi történt Szendrey Júliával, miután visszautasította „a nemzet özvegye” szerepét? Miért nem állt szóba egymással Babits felesége és lánya a költő halála után? A kötet nagy íróink, költőink életének legfontosabb női szereplőit helyezi a középpontba: húsz magyar múzsa élettörténetébe nyerhetünk bepillantást. Olykor felemelő, máskor tragikus női sorsok gyűjteményét tartja kezében az olvasó, amelyből kiderül: a halhatatlanságért sokszor a személyes boldogsággal kell fizetni: a kötet harmadik kiadása már a nyomdában.

Rendeld meg a kiadó oldalán kedvezményesen!

hirdetés

Dívány ‎
Dívány ‎
Oszd meg másokkal is!

Neked ajánlott

Az oldalról ajánljuk

Világom

Nem is spanyol a spanyolnátha – eredetét máig kutatják

Amikor 1918-ban a történelem egyik legpusztítóbb világjárványa végigsöpört a bolygón, a háborús cenzúra miatt a világ tévesen Spanyolországhoz kötötte a betegséget. A brit kormány kezdetben annyira megpróbálta eltitkolni a bajt, hogy még a kabinet sem volt hajlandó tárgyalni róla.

Testem

Csodát tesz az agyaddal, ha hetente legalább egyszer így vacsorázol

Mindennapjainkat a mesterséges fény, a képernyők és a zárt terek vonzásában éljük. Ha hetente legalább egyszer kiszakadunk ezek közül egy vacsora erejéig, az támogatja az agyunk egészségét, segít levezetni a stresszt és javítja a családon belüli társas kapcsolatokat is.

Offline

Kvíz: Tudod, miben hisznek ezekben az országokban?

Azt hiszed, képben vagy azzal kapcsolatban, hogy a világ különböző pontjain miben hisznek az emberek? Bár Ázsiáról a legtöbbünknek rögtön a buddhizmus ugrik be, a történelem sokszor jócskán felülírta a papírformát. Tedd próbára a tudásod legújabb földrajzi-kulturális kvízünkben!

Testem

Nem csak a túl sok, a túl kevés só is káros az egészségre

Régóta tudjuk, hogy a túl sok só növeli a magas vérnyomás és a stroke kockázatát, de a legújabb kutatások alapján is felmerült, hogy a túl kevés só sem tesz jót. Vajon hol van az arany középút, és hogyan érdemes alakítanunk a mindennapi sófogyasztásunkat?

Testem

Ez a kínai orvosok napindító trükkje – valóban jót tesz

A meleg víz fogyasztása az európai emberek számára idegen szokás, holott számos egészségügyi előnye van. A termikus hatásnak köszönhetően lazítja a beleket, hidratál, ráadásul az érzékeny gyomrúaknak sem kell tartaniuk azoktól a mellékhatásoktól, amelyeket a hideg víz fogyasztása kiválthat.