A brit királyi család szokásait is jól ismerő Meier szerint mindenképp jó ötlet megdicsérni a másik megjelenését vagy teljesítményét - ez is olyasmi ugyanakkor, amit lehet jól és kiválóan is csinálni. A bókolás rejtelmeiről az Apartment Therapynak nyilatkozó szakértő szerint a következő dolgokra érdemes odafigyelni áradozás előtt/közben.
1-2-3: Áradozz!
Meier szerint az időzítésen is sok múlhat. Érdemes azonnal, a megdicsérendő dolog felbukkanásakor reagálni. A bókok ugyanis jóval őszintébbnek tűnnek, ha nem 10 perccel egy új ruhában tündöklő barátnő felbukkanása után lép valaki akcióba. Ráadásul, még beszélgetésindítónak is kiválók.
Ne kérdezd meg, honnan van!
Nem feltétlenül jó ötlet viszont rögtön az után érdeklődni, honnan való egy ruha vagy bútordarab. A bolt vagy a márka megemlítése ugyanis arra is fényt derít, mennyibe került valami, ezt pedig sokan kifejezetten kínosnak találják.
Eredeti?
Hasonlóan problémás lehet azután érdeklődni, eredeti-e egy ruha vagy festmény. Nem csak a másolatokat lehet szégyellni: sokan pont azt szégyellik, ha kiderül, milyen sokat költöttek valamire.
Te fogytál!
Mivel sokan vannak, akiknek nincs ínyére, ha a testük is szóba kerül, érdemes általánosabban fogalmazni, és inkább a ruhadarabot megdicsérni, vagy csak azt szóvá tenni, hogy jól néz ki a viselője, a fogyásra vonatkozó megjegyzések nélkül.
Az sem árt, ha működik
A dicsérő szavak lényege természetesen tényleg az, hogy jobban érezze magát a címzett. Tehát ha nem őszinte a dolog, és csak azért, hogy csatlakozzunk a hajbókolók táborához, fölösleges ilyen manőverekbe kezdeni.